Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 15. Hafta

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Gebelik ve Annelik Bölümünden Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 15. Hafta ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Reklam

  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 15. Hafta

  Reklam  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 15. Hafta

  Forum Alev
  Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 15. Hafta  Rahminiz göbeğinizin 7,5-10 cm altında hissedilebilir.Amnios suyu artmış ve 250 cc kadar olmuştur.Yavaş yavaş dışarıdan da gebe olduğunuz anlaşılmaktadır.Artmış kan hacminiz ve toplar damarlarınızdaki göllenme nedeniyle burun kanamaları görülebilir.Ciltte toplar damarlar belirginleşir.Bacaklardaki toplardamarlar şişer ve varis oluşur.

  Yatarken sol yan tarafınıza ( çok rahatsız olursanız sağ yan da olabilir) yatmaya çalışın. Çünkü sırt üstü yatarken bebeğe giden kan akımında azalmalar olabilir.Böyle bir yatış pozisyonu sizi rahatsız ederse sırt ve bacak arasına yastıklar koyabilirsiniz. Eğer varis ve hemoroid (basur) vb. gibi sorunlar yaşıyorsanız dinlenirken (yatarak) bacaklarınızı kalbiniz düzeyine kadar yükseltiniz. Gerekirse destekleyici varis çoraplar giyilebilir.
  Memelerden halk arasında ağız da denilen ve klostrum adı verilen sıvı gelebilir. Bu normal bir durumdur.

  Bebeğiniz amniyotik sıvıdan içmeye başlamıştır. Ancak bu konuda deneyimli olmadığından, sık sık hıçkırır. Gelişmekte olan bebeğin kafası üzerinde lanugo adı verilen ince ve ipeksi tüyler belirmeye başlar. Bu ilkel saçlar doğumda kaybolurlar.bebeğinizin parmağını emmeye başlamasıdır.
  Bu dönemde bebeğin cildi oldukça incedir ve deri altında damarlar görülebilir.

  BOY: BOY: 10.1 cm KİLO: 70 gr

 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Hafta Hafta Gebelik-Gebelikte 15. Hafta

  Reklam  Yavaş yavaş şekil almaya başlayan bebek bu dönemde parmağını emmeye çalışır. Bunun dışında tam beceremese de amniyotik sıvıdan içmeye başlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi