Anneyle erkek çocuğu arasındaki ilişki - anne ve erkek çocugu - anne çocuk arasındaki ilişki

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Gebelik ve Annelik Bölümünden Anneyle erkek çocuğu arasındaki ilişki - anne ve erkek çocugu - anne çocuk arasındaki ilişki ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Anneyle erkek çocuğu arasındaki ilişki - anne ve erkek çocugu - anne çocuk arasındaki ilişki

  Reklam  Anneyle erkek çocuğu arasındaki ilişki - anne ve erkek çocugu - anne çocuk arasındaki ilişki

  Forum Alev
  Anneyle erkek çocuğu arasındaki ilişki - anne ve erkek çocugu - anne çocuk arasındaki ilişki

  Anneyle erkek çocuğu arasındaki ilişki

  Bütün erkek çocukları için anne kucağı çok değerli ve önemlidir. Çünkü erkeğin annesiyle küçük yaşlarda kurduğu ilişki, onun ileriki yıllarda özgüvenini, sosyal ilişkilerini, hatta ne tip kadınlardan hoşlanacağını etkiliyor. Erkek çocuklarının hayatlarındaki ilk kadın ve öğretici kişi anneleridir. Anneyle oğlu arasındaki ilişkiyi bu denli özel yapan etken de bu.

  Çocuk annesinden hayatı sevmeyi öğrenir

  Annenin çocuğuyla büyük bir ilgiyle bir şeyler yapması, paylaşması, ona hikayeler okuması, çocuğun sağlıklı gelişimi açısında oldukça önemlidir. Bu şekilde anne oğluna yaşama sevincini aşılar. Sıradan gibi görünen güzel anların paylaşılması, çocuğun hayatı boyunca sürecek olan sevgiyi büyütür. Bu sevgi, sadece çocuğun mutlu bir birey olarak yetişmesini sağlamıyor. Aynı zamanda kendine ve başkalarına güvenmeyi de öğretiyor. Çünkü erkek çocuğunun annesiyle kurduğu ilişki, diğer ilişkileri için de bir model oluşturuyor.

  Kızlarla olan ilişkide anne bir model sayılır

  Erkeğin hayatındaki ilk kadın olan annenin, oğlunun gelecekteki ilişkilerinde belirleyici bir rolü vardır. Örneğin annesiyle arasında bir mesafe olan çocuk, ileriki yıllarda beraber olacağı kadına da mesafeli davranır. Tersine, annesiyle çok yakın ilişkide olan erkek çocuğun, beraber olduğu kadına da yakınlığı artar. Bu nedenle annenin nasıl düşündüğü ve duygularını nasıl ifade ettiği büyük önem taşır.

  Bunun dışında, anneyle baba arasındaki ilişki de, çocuğun psikolojik gelişimi üzerinde etkili. Birbirine sevgi ve saygıyla yaklaşan bir çift, çocuklarının gözünde böyle bir ilişki modeli oluşturur.

  Kadınların dünyasına açılan ilk pencere
  Erkek çocuğu annesinin dünyasını görerek, kadınların dünyasını daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Karşıt cinse ait dünyanın tanınması da, çocuğun bakış açısının genişlemesini sağlıyor. Bir erkek için kadınların dünyasını anlamak, çok geniş bir pencereden bakabilmek anlamına geliyor.

  Bir erkeğin hayatına giren ilk kadın olarak anne, çocuk için tam bir gözlem konusu. Erkek, annesine bakarak kadınlar hakkında bilgi edinir ve onları anlamaya çalışır. Bu şekilde anne farkında olmadan kendi kişiliğinde barındırdığı kadınlara özgü davranışlar sergileyerek, oğlunun gözlemlerine müthiş bir malzeme verir.

  Bunun dışında annenin derin duygusallığı da erkek çocuğu için keşfedilmeyi bekleyen bir hazine. Çocukların yaşları ilerleryip, annelerini anlamaya başladıklarında, kadınlara özgü duyguları ayırt etme yetenekleri artar.
 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Anneyle erkek çocuğu arasındaki ilişki - anne ve erkek çocugu - anne çocuk arasındaki ilişki

  Reklam  Erkek çocuklar küçük yaşlarda anneye olan düşkünlüğü öne çıkmaktadır. Annesine yakın olan çocuk evleneceği zamanda annesine benzeyen eş seçme çabasında olacaktır.+ Yorum Gönder
anne ve erkek çocuğu ilişkisi,  erkek çocuk anne ilişkisi,  annesiyle ilişki,  erkek bebek ve anne ilişkisi,  ernses hikayeler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi