Yeni Doğan Bebeğin Fiziksel Özellikleri

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Gebelik ve Annelik Bölümünden Yeni Doğan Bebeğin Fiziksel Özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Yeni Doğan Bebeğin Fiziksel Özellikleri

  Reklam  Yeni Doğan Bebeğin Fiziksel Özellikleri

  Forum Alev
  bebeklerin göz rengi kac aylıken degişir - bebeklerin el ve ayakları

  Normal doğumlarda bebeğin kafa kısmında bir önde bir arkada iki tane açıklık yer alır. Bu açıklara bıngıldak adı verilir. Bu bıngıldaklar bebeğin kafatasındaki kemiklerin büyümesine olanak sağlar.

  Bebeği Gözleri

  Yeni doğmuş bebekte doğduğu zaman mavi renkte bir göz olur. Bu göz rengi bir süre sonra değişir ve gerçek rengini gelir. Bebek ortalamaa altı aya gelene kadar göz rengi net belli olmayabilir.

  Yeni doğan bebeklerde gözlerdeki hareketler uyumlu olmayabilir. Üç aydan sonra bu olay ortadan kalkar. Beben altıncı ayına geldiği zaman hasta olmasada bir göz doktoruna götürün.
  Yeni doğmuş bebeklerin dili bazen farklı olabilir fakat endişelenmeyin bir yılın sonuna kadar düzelir. Dil eğer normalden daha büyükse bir hekime başvurun.

  Kız ve erkek bebeklerde anneden dolayı oluşan hormon etkisiyle memede şişlik oluşabilir. Hemeden sütte gelebilir. Bu durumda memeler sıkılmamalıdır.

  Bebeklerin Elleri Ve Ayakları

  Yeni doğmuş bebeklerde bebeklerin altı değiştirilme esnasında ellerinde ve ayaklarında soğukluk olabilir. Morarmalar gözükebilir. Morarmalar sürekli devam ediyorsa bir doktara başvurun. 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Yeni Doğan Bebeğin Fiziksel Özellikleri - bebekken fiziksel özelliklerimiz - bebeklerin göz rengi kac aylıken degişir - bebeklerin el ve ayakla

  Reklam  ben bilmek istiörum bebeklerin kaç ay sonra göz rengi beli olur+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi