Bilgisayarımda Java yüklü mü? Bu sorunun cevabı çok kolay.

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden Bilgisayarımda Java yüklü mü? Bu sorunun cevabı çok kolay. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DDeBBuS
  Emekli
  Reklam

  Bilgisayarımda Java yüklü mü? Bu sorunun cevabı çok kolay.

  Reklam  Bilgisayarımda Java yüklü mü? Bu sorunun cevabı çok kolay.

  Forum Alev
  java.png

  Arkadaşlar bildiğimiz gibi bazı siteler, örneğin Mynet sitesinde oyun oynayanlar, veya java desteği ile çalışan oyunlar eğer Bilgisayarda java yüklü değilse çalışmaz.

  Java olmazsa olmazlar arasında ve bence her bilgisayarda yüklü olması gerekir.

  Peki nedir bu Java?

  - Java yazılımı online oyun oynamanızı, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla sohbet etmenizi, konut kredinizin faizini hesaplamanızı, resimleri üç boyutlu olarak görüntülemenizi ve daha pek çok şey yapmanızı sağlar. Ayrıca, şirketlerin bilgi işlem sistemlerinin temeli olan intranet uygulamalarının ve diğer e-iş çözümlerinin de ayrılmaz bir parçasıdır.

  Java'nın Resmi Türkçe Sitesine BURDAN ulaşabilirsiniz.

  -
  Java platformu bugüne kadar 5 milyondan fazla yazılım geliştiricinin ilk tercihi oldu. Sektörün belli başlı tüm alanlarında kullanıldı ve sayısız aygıtta, bilgisayarlarda ve ağlarda kendine yer edindi.
  Java teknolojisi, esnekliği, verimliliği, platformlar arasında taşınabilmesi ve güvenliği sayesinde ağ bilgi işlemi için ideal teknoloji durumuna geldi. Bugün Java teknolojisini dizüstü bilgisayarlardan veri merkezlerine, oyun konsollarından bilimsel amaçlı süper bilgisayarlara, cep telefonlarından Internet'e kadar her yerde bulabilirsiniz!

  Java, günümüzde 4,5 milyarı aşkın aygıta güç katmaktadır; bu aygıtlar arasında şunları sayabiliriz:
  • 800 milyon PC
  • 1,5 milyar cep telefonu ve diğer mobil aygıtlar (kaynak: Ovum)
  • 2,2 milyar akıllı kart
  • Dekoderler, yazıcılar, Web kameraları, oyunlar, araçlar için yol bilgisayarları, sayısal loto bayileri, tıbbi cihazlar, otopark ödeme noktaları ve diğerleri.

  Java'nın günlük yaşamınızdaki yerini görmek için java.com sitesini ziyaret ederek Java in Action videosunu izleyin.
  Yazılım Geliştiriciler Neden Java'yı Seçiyor?


  Java, uzman bir topluluk tarafından sınanmış, incelenmiş, geliştirilmiş ve onaylanmıştır. Bugün, 5 milyonu aşkın yazılım geliştiricinin katkılarıyla dünyanın en yaygın ve en etkin programlama dilidir. Esneklik, verimlilik, taşınabilirlik özellikleri ve sunduğu olanaklarla yazılım geliştiriciler için vazgeçilmez bir araç olmuştur:
  • Yazılımı bir platformda yazıp hemen her platformda çalıştırmalarını sağlar.
  • Web tarayıcısında çalışan programlar ve Web hizmetleri oluşturmalarına olanak verir.
  • Online forumlar, mağazalar, anketler, HTML formları vb. için sunucu tarafında uygulamalar geliştirmelerini sağlar.
  • Java dilini kullanan uygulamaları veya hizmetleri birleştirerek, tümüyle duruma özel uygulama ve hizmetler geliştirmelerini sağlar.
  • Cep telefonları, uzaktan çalışan işlemciler, düşük maliyetli tüketici ürünleri ve dijital altyapılı hemen her tür aygıt için güçlü ve etkili uygulamalar yazma olanağı tanır.

  Şimdi gelelim asıl soruna
  Eğer bilgisayarınızda java yüklü olup olmadığından emin değilseniz bunu öğrenmenin kolay bir yolu var.

  Öncelikle internete bağlı iken BURAYI tıklayarak açılan sayfadan

  Bilgisayarımda Java yüklü mü? linkini tıklayın. Bilgisayarında java yüklü olup olmadığı 10-60 saniye arası tespit edilecek. Eğer yüklüyse zaten sorun yok.

  Ama yüklü değilse yine açılan sayfadan Javayı yükleme linki size verilecek. Site tamamen türkçe ve kolay bir şekilde bir kaç dakikada bu işlemi bitirebilirsiniz.

  Kolay gelsin.... 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Bilgisayarımda Java yüklü mü? Bu sorunun cevabı çok kolay.

  Reklam  Bilgisayarımda Java yüklü mü? Bu sorunun cevabı çok kolay., sistem seni uyarıyor zaten bir progrtam açarken java yükle diye bunun için peşin peşin yüklersen java .comçtr den yani kendi sitesinden yükleyebilirisiniz+ Yorum Gönder
java yüklümü,  bilgisayarımda java yüklü mü,  java yüklü mü,  java olmazsa ne olur,  bilgisayarda java yüklü mü
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi