Lcd Ekranı Temizleme

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden Lcd Ekranı Temizleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  yalnız_44
  Yeni Üye
  Reklam

  Lcd Ekranı Temizleme

  Reklam  Lcd Ekranı Temizleme

  Forum Alev
  selamun Aleyküm.arkadaşlar Benim Lcd Ekran Bi Bilgisayarım Var.ama Monitörde (ekranda) Bazı Lekeler Var. Ekrana El Sürdükleri Için çok Leke Olmus Ve Bu Bana Rahatsızlık Verio. Bunu Bi Bezle Silmeme Rağmen Hala çıkmadı. Acaba Bunu Nasıl Silebilirim Ve Bu Lekelerden Kurtulabilirim. Bu Konuda Bilgisi Olan Arkadaşlardan çok Acil Yardım Istiyorum .şimdiden Herkesten Allah Razı Olsun:) 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  --->: Lcd Ekranı Temizleme

  Reklam  LCD Ekran Temizlemenin En Basit Yöntemi Islak Mendil Kullanmaktır.

  Kesinlikle Zararı Yok

  Daha Detaylı Bilgiler aşağıdaki Alıntıda Mevcuttur.


  LCD monitörler, dizüstü sistemlerin ekranları, LCD TV'ler, plazma tv'ler… Yeni bir sistem aldıysanız muhtemelen masanızın üstünde bir LCD monitör duruyordur. Notebook sahibi iseniz, zaten otomatik olarak bir LCD ekrana sahipsiniz. Salonunuzda da bir LCD TV olma ihtimali gün geçtikçe artıyordur, malum fiyat rekabeti, taksitlik satışlar vs.
  Konumuz bu LCD monitör ve LCD TV'lerin nasıl temizleneceği üzerine. Kullandığınız LCD monitör veya LCD TV, bir süre sonra tozlanmaya başar ve bu da görüntüde çok rahatsız edicidir. Bazen toz kalınlığını ölçmek için parmak ile yoklayıp ekranın renginin değiştiğini gördüğümüzde şok oluruz. Ya da meraklı arkadaşlarınız ekrandan size birşey gösterirken monitöre parmak basıyorsa, bir süre sonra notebook ekranınız size çok değerli parmak izlerini saklama konusunda en yakın işbirlikçiniz olacaktır.

  LCD monitör temizliği üzerinde durulması gereken bir konu. Hele hele her tarafımız LCD ekranla dolmuşken.
  Bu konu özellikle son zamanlarda daha da gündemde. Bunun sebebi sadece daha fazla LCD ekrana sahip olmamız değil. Özellikle yeni notebook'ların ekranında yer alan, cam gibi görünen parlak tabakanın dayanıklı görünmesi ve her türlü bez ve temizleme sıvısı ile temizlenebileceği izlenimi uyandırmasıdır. Çok bilindik şeyler söyleyeceğiz ama bu tür mini rehberlerde hedefimizin acemi kullanıcılar olduğunu unutmayın:
  • LCD'lerin en üstteki tabakası cam değildir. Çizilmeye çok müsait olan hassas bir tabaka ile kaplıdırlar.
  • Sadece LCD değil, plazma TV'lerin ekranlarında da tıpkı tüplü CRT monitörlerde olduğu gibi yansımayı önleyen bir kaplamaya (anti-glare) sahiptir. Bu kaplama da son derece hassastır.
  • İçerisinde amonyak gibi "yakıcı" maddeler içeren temizleme sıvılarını asla kullanmayın. Rastgele kullanacağınız bir temizlik sıvısı LCD tabakalarına zarar verebilir.
  • %100 pamuktan üretilmiş bir atlet ile de monitörünüzü silebilirsiniz ancak en etkili temizliği özel mikrofiber bezlerle yaparsınız. Ya da gözlük silme bezi diyelim Mikrofiber bezler çok yumuşak olduğu için zarar vermez; yapıları itibariyle çok daha fazla kiri temizleyebilirler.
  • LCD ekranınızın daha geç tozlanmasını istiyorsanız, anti-statik özellik barındıran temizleme sıvıları kullanmalısınız. Ancak anti-statik sıvılar tozlanmayı tamamen engellemez; sadece geciktirir. Anti-statik özellikli temizlik sıvıların bir diğer artısı da, temizlik esnasında ekranda kıl-tüy bırakmıyor olması.
  • LCD TV veya monitörünüzü silmeden evvel kapatmayı unutmayın.
  • Kullanacağınız temizleme sıvısını doğrudan monitöre sıkmayın! Kullanacağınız temizleme bezine sıkıp öyle temizlik yapın.
  • Kullandığınız bez özel mikrofiber bez olsa bile temizlik esnasında fazla bastırmamaya dikkat edin. Çok nazik ve dairesel hareketlerle temizlik yapın.
  • LCD ekranınızda nem ve ıslaklık kalmamasına dikkat edin. Ekranın kuru olduğundan emin olduktan sonra ekranı açabilirsiniz.
  • Kirlenen mikrofiber bezi su ile yıkayabilir ve kuruttuktan sonra tekrar kullanabilirsiniz.
 3. 3
  yalnız_44
  Yeni Üye
  Kardes ıslak Mendil Derken Kolonyalı Mendil Falan Mı Acaba LCD diler daha yumusak ekranları olduğu için Daha Ayrıntılı Anlatırsan Sevinirim 4. 4
  Hasan
  Özel Üye
  Detaylı Anlatım Konunun İçinde Mevcut.


  Evet Islak Mendil Dediğimiz Olay , Kolonyalı Mendil.

  Marketlerde , Bakkallarda , Eczanelerden Rahatlıkla Teğmin edebilirsiniz.

 5. 5
  yalnız_44
  Yeni Üye
  yardımın için çok saol denicem

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi