Bozuk RAR Dosyaları Nasıl Kurtarılır?

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden Bozuk RAR Dosyaları Nasıl Kurtarılır? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Bozuk RAR Dosyaları Nasıl Kurtarılır?

  Reklam  Bozuk RAR Dosyaları Nasıl Kurtarılır?

  Forum Alev
  Bozuk RAR Dosyaları Nasıl Kurtarılır?


  Download artık günümüzde sürekli yaptığımız şeyler arasında, özellikle paylaşım sitelerine yüklenen büyük kapasiteli dosyaları winrar veya winzip programı sayesinde parçalara ayırıp, sitelere öyle yükleniyor. Ve siz bu dosyaları indirdiğinizde ya dosyaların biri çıkmıyor hata veriyor yada hiç çalışmıyor.

  Öncelikle dosyaları Rar’dan nasıl çıkartacağınızı anlatalım. Parçalara ayrılmış Rar’lı dosyaları bir klasörde bulundurduktan sonra, herhangi birine sağ tıklayıp “Klasöre Çıkart [dosya ismi]” seçeneğini seçmeniz yeterli. Bundan sonra dosyanın büyüklüğüne göre dosyaları birleştirme ve dışarı çıkarma işleminin bitmesini beklemeniz gerekiyor. Ancak tam bu noktada kimi zaman kullanıcıların sabır sınırlarını zorlayan, dosyalardan bir ya da birkaçının bozuk olduğunu bildiren bir hata mesajı çıkabiliyor. Bozuk olduğu öne sürülen RAR dosyalarını tekrar indirmeniz de sorunu çözmüyorsa GB’larca büyüklükteki dosyalarınızı çöpe atmanız gerekebilir.


  http://download.quickpar.org.uk/download.php/QuickPar-0.9.1.0.exe adresinden indirebileceğiniz Quickpar, bozuk sektörlere sahip RAR dosyalarını onarmaya yarayan ücretsiz bir yazılım. RAR dosyalarını onarabilmek için, çoğu web sitesi ya da Usenet sunucularında RAR dosyaları ile birlikte sunulan PAR2 dosyalarına da ihtiyaç var.
  Bilgisayarınızda yedeğini aldığınız dosyalar zamanla bozulabilir bu tür durumlarda da Dosyalarınızın PAR2 dosyasını oluşturarak bozulmalara karşı dosyalarınızı korumuş olursunuz.

  - Büyük boyutlu dosyaları yüklerken ve indirirken bozulma riski yüksektir.
  - Dosya bozuk indiğinde ya da yüklendiğinde tekrar en baştan başlamak zorunda kalırsınız.

  - Bu yöntemle sadece bozuk parçalar için gerekli olan tamir dosyasını (.par2) indirerek zamandan kazanır ve internet hattınızı daha verimli kullanırsınız.
  - Dosyanın kendisi kaybolsa dahi tamir dosyalarını kullanarak tekrar oluşturabilirsiniz.


  1 adım adım RAR dosyası onarma
  QuickPar isimli yazılımı sisteminize kurduktan sonra PAR2 dosyaları ön tanımlı olarak bu program ile açılmaya başlayacak. PAR2 dosyalarına çift tıklayarak yazılımı çalıştırıp, dosyaların bağlı olduğu RAR dosyalarını taratın.


  2 Bozuk olan dosyalar sarı renkte görüntülenecek. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra bu dosyaları onarmak için “Add” butonuna basıp gerekli PAR2 dosyalarının yolunu gösterin. Ardından Repair tuşuna basarak dosyaları onarın.

  3 İsterseniz tarama işlemi sırasında “Auto Repair” onay kutusuna tıklayarak onarma işleminin otomatik gerçekleşmesini de sağlayabilirsiniz. Monitor onay kutusuna tıklamanız halinde ise QuickPar, indirdiğiniz yeni dosyaları da otomatik olarak tarayacaktır.

  4 Onarım işlemi başarıyla tamamlandıktan sonra QuickPar, onarılmış dosyaları son kez kontrol ederek onay verecek. Bundan sonra blokları tamamlanmış, onarılmış RAR dosyalarını yine Winrar ile kolaylıkla açabilirsiniz.

  Alıntıdır 2. 2
  aytmatow
  Yeni Üye

  --->: Bozuk RAR Dosyaları Nasıl Kurtarılır?

  Reklam  Bnde çok kullandığım için bir kaç şey ekliyeyim kullanımla ilgili
  1-başlangıçta auto repair seçeneğini işaretleyin
  2-indirdiğiniz dosyaların hepsini gösterin hangisinde hata olacağı belli olmuyor
  3-sadece film müzik vb dosyalarda iyi sonuç verir örnek .exe dosyalarında sonuç vermez 3. 3
  aykutyılmaz
  Yeni Üye
  yha arkadaşım ben bu programı indirim dedim linke tıkladım indidim.ama Atatürk resmi çıktı içinden 4. 4
  Hasan
  Özel Üye
  yha arkadaşım ben bu programı indirim dedim linke tıkladım indidim.ama Atatürk resmi çıktı içinden
  nasıl yani atatürk resmi çıktı içinden ?

  ben indirdim şimdi öyle bir şey söz konusu değil. program açıldı.

 5. 5
  ritomehfuz
  Yeni Üye
  bu adresten dosya indiremiyorum nasıl indiriliyor

 6. 6
  Hasan
  Özel Üye
  sitesinden indirilmiyor bende denedim , sanırım yönlendirmelerinde sorun var inmiyor.

 7. 7
  yilmaz64
  Yeni Üye
  çok teşekkürler harika bir program herkese tavsiye ederim
  kolay gelsin
  iyi çalışmalar

 8. 8
  x6741x
  Yeni Üye
  arkadaslar konu acamadım neyse soruma geleyım winrar ile çok küçük boyutlara nasıl dosya gelır bılen arkadaslar yazarsa ıyı olur olmaz demeyın ben gta san andreas ı ındırdım winrar halinde 600mb cıvarı rardan cıkınca 5gb falan oluyo bunun nasıl oldugunu bulamadım kımse bılmıyo aramadıgım forum kalmadı bılen arkadaslardan rıcam yazarsanız cok ıyı olur

+ Yorum Gönder
winrar bozuk dosya çıkarma,  rar dan dosya çıkmıyor,  rardan dosya çıkmıyor,  rar lı dosyanın hangisinin bozuk olduğu nasıl anlaşılır,  winrardan bozuk dosya çıkarma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi