.JSP Dosya Uzantısı Nedir, jsp Nasıl açılır ? . jsp file extension

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden .JSP Dosya Uzantısı Nedir, jsp Nasıl açılır ? . jsp file extension ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  .JSP Dosya Uzantısı Nedir, jsp Nasıl açılır ? . jsp file extension

  Reklam  .JSP Dosya Uzantısı Nedir, jsp Nasıl açılır ? . jsp file extension

  Forum Alev
  .JSP Dosya Uzantısı Nedir, jsp Nasıl açılır ? . jsp file extension

  Uzun Tam Adı:Apple Java server Pages - internet sayfası
  Dosya Açıklaması:
  * internet web sayfasıdır. explorer bazen hata yapıp aslında HTML olması gereken sayfa uzantısını JSP olarak kaydedebilir.

  Eğer o sırada indirmeye çalıştığınız dosyanın türünü biliyorsanız JSP kısmını silip onu yazın, bilmiyorsanız dosya uzantısını HTM olarak değiştirirseniz çift tıklayıp explorer ile okuyabilirsiniz.  * Eğer bu sayfayı internetten zipli bir dosya indirmeye çalışırken elde ettiyseniz büyük ihtimalle kullandığınız indirme programı yanlışlık sebebi ile dosya yerine hata sayfasını kaydetmiştir. uzantısını HTM yaptığınızda hata mesajını görebilirsiniz.

  * Programcılık açısından bakıldığında ise JSP, web sayfası kullanıcıdan gelen bilgileri işleyen, üye kaydı,alışveriş listesi, forum gibi aktif sayfalar üretmekte kullanılır. Dosyanın asıl hali Server bilgisayardadır ve kullanıcılar sadece çıktı kısmını görür. Dosyanın aslını üretirken Dreamweaver gibi programlarla açılıp kodlaması yapılır.

  Açabilen Programlar: Dreamweaver
  Gerekli Program Linkleri:
  https://java.sun.com/products/jsp

  ..
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: .JSP Dosya Uzantısı Nedir, jsp Nasıl açılır ? . jsp file extension

  Reklam  uzun adını java server ve page kelşmelerinden almış olan JSP dosyaları Web Files olup genellikle Java Server Page (Sun) ile ilişkilendirilirler.+ Yorum Gönder
.jsp,  jsp uzantısı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi