Dinlendirici gözlük kimlere gerekir?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Göz Sağlığı Bölümünden Dinlendirici gözlük kimlere gerekir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Dinlendirici gözlük kimlere gerekir?

  Reklam  Dinlendirici gözlük kimlere gerekir?

  Forum Alev
  Dinlendirici gözlük kimlere gerekir?


  Bilinenin aksine dinlendirici gözlük olarak isimlendirilen gözlüklerin tedavi edici özelliği olmadığı gibi dinlendirici yada rahatlatıcı bir özelliği de yoktur.Göz sağlığı normal olan kişilerin herhangi bir gözlük kullanmalarına gerek yoktur.

  Gözlüğümü devamlı takmam gerekir mi?

  Evet. Devamlı kullanmadığınız takdirde gözlüklere alışmanızda sorunlar olabilir. (Yakın gözlükleriyse sadece yakında kullanılmalıdır)

  Göz tembelliği Lazerle tedavi edilebilir mi?

  Lazer tedavilerinin göz tembelliğini tedavi edici özelliği yoktur. Bu tedaviyle gözlüğe gerek kalmasa da göz tembelliğine bağlı görme kaybı düzeltilemez.Göz tembelliğinin tedavisi var mı?

  On-on iki yaşından küçük çocuklarda düzenli göz muayeneleri, gözlük, kapama gibi bazı tedavilerle göz tembelliği tedavi edilebilir. Kapama tedavisi yapılamayan çocuklarda özel bazı aletlerle tedavi denenebilir. Yaklaşık on üç yaşından sonra göz tembelliğinin hiçbir tedavisi yoktur.

  Yüksek numaralı miyoplarda hangi riskler var?

  Retina tabakasında incelme, çatlak, yırtık ve dekolman riski yüksek miyoplarda daha fazladır. Bu yüzden düzenli göz muayenesi gereklidir.Başım çok ağrıyor, gözlerimden kaynaklanıyor olabilir mi?

  Hipermetrop, astigmat gibi bazı göz bozuklukları baş ağrısına yol açabilir. Aynı şekilde sinüsit, migren gibi birçok hastalığın sebep olduğu baş ağrısı da gözleri etkileyebilir.
  Geceleri araba kullanırken gözlerim çok kamaşıyor, neden olabilir?

  Gece karanlığında göz bebeklerinin büyüklüğü normalden fazladır. Bu yüzden aşırı olmadıkça kamaşmalar normaldir. Aşırı kamaşmalarsa katarakt başlangıcı ve astigmat gibi hastalıklara bağlı olabilir
  . 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Dinlendirici gözlük kimlere gerekir?

  Reklam  Gözlük takmadan önce gözün değerini bilmeli ve kendisine önem verilmelidir bizler için gözün önemi çok büyüktür,dünya üzerindeki bütün kameralardanda en yisidir. :)+ Yorum Gönder
dinlendirici gözlük kimlere verilir,  dinlendiriçi gözlük neden verilir,  gözlük kimlere verilir,  dinlendirici gözlük kime verilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi