Lazer Epilasyon Kullanıcı Rehberi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Göz Sağlığı Bölümünden Lazer Epilasyon Kullanıcı Rehberi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Lazer Epilasyon Kullanıcı Rehberi

  Reklam  Lazer Epilasyon Kullanıcı Rehberi

  Forum Alev
  Lazerler istenmeyen tüylerin yok edilmesinde hızlı ve acısız yöntemlerdir.Lazerler herkez için uygun olmadığı gibi kullanımı oldukça uzmanlık gerektiren sistemlerdir.Lazer epilasyon düşünen tüketiciler nerde nasıl lazer yaptıracakları konusunda iyi bilgilendirilmeye ihtiyaç duyarlar.Teknolojik rekabet piyasasında bir çok demode kalmış cihaz ve farklı hasta gruplarına avantajlar sunan modeller bulunmaktadır.Bu yayın tüketicilere, lazer epilasyon için uygun olup olmadıkları ve sorunlarına en uygun çözüm yolları konusunda rehberlik edecek şekilde planlanlanmıştır.
  Laser epilasyon için uygun aday mıyım?

  Lazer epilasyon herkes için uygun çözüm sağlayan bir sistem değildir.Mutlak kriter, lazer uygulanacak kişinin kıl renginin cilt renginden daha koyu olmasıdır.Böyle koyu renkli cilde sahip kişilerde özel geliştirilmiş lazerler kullanılmalıdır.Açık renk tüylere sahip yada güneşte yanmış kişiler de lazer epilasyon için uygun adaylar değildir.
  Lazer epilasyon maliyeti nedir?
  Tedavinin maliyeti bölgeden bölgeye, merkezden merkeze değişmektedir.Deneyimli merkezlerde fiyatlar biraz daha yüksek olabilmektedir.Ortalama bir bölgenin seans başına maliyeti 500 dolar civarındadır(Amerika için verilmiş fiyatdır ülkemizde bu rakamlar daha düşüktür).Tüm bacak, sırt bölgesi gibi geniş alanlar için fiyatlar daha yüksek, yüz, koltuk altı, bikini gibi küçük alanlar için fiyatlar daha düşüktür.
  Cilt renginin laser epilasyon üzerine etkisi,
  Açık renkli ciltlerde lazer epilasyon hızlı ve daha etkilidir, daha az seans uygulama gerektirir.Koyu renk ciltli kişilerde etkinlik azalır, seans sayıları artar.Bu kişiler daha deneyimli merkezlerde uygulamalara devam etmelidirler.Laser epilasyon uygulamaları hastanın cilt ve tüy profiline göre özelleştirilerek yapılmalıdır.
  Kıl renginin laser epilasyon üzerine etkisi,
  Koyu renkli kıl, lazer enerjisini daha iyi absorbe ettiğinden, kaba, koyu renk, kalın kıllar lazere en iyi yanıt verirler.Açık renk, sarı, beyaz yada kırmızı renkli kıllar lazer enerjisini absorbe etmediğinden, lazere yanıtları zor, sonuçlar değişkendir.Daha sık uygulama gerektirirler.
  Lazer epilasyon birden fazla sayıda tedavi uygulaması gerektirir,
  Laser epilasyon, sadece anagen evre denilen kıl kökünün aktive büyüme döneminde olduğu kıllar üzerine etkilidir.Geniş bir alanda, her hangi bir anda, anagen evrede olan kıl oranı %20-25 i geçmediğinden, peryodik olarak yapılan uygulamalar ile anagen evrede olan kıllar yakalanmaya çalışılır.Bu nedenle etkin bir tedavi için en az 4 seans uygulama önerilmektedir.Çünkü her uygulama seansında sadece aktive dönemde olan kıllar yok edilmekte, yani %20-25 lik bir kıl azalması sağlanabilmektedir.
  Hangi bölgelere lazer epilasyon uygulanabilir ?
  Göz çevresi dışında hemen her yere lazer epilasyon yapılabilmektedir.En çok yapılan bölgeler,yüz bıyık,çene,kulak içi ve üstü kılları, kaş, favori bölgesi, koltuk altı,göğüs, meme çevresi, göbek, sırt, bikini, bacaktır.
  Laser epilasyon ile kalıcı kıl azalması sağlanabilir mi?
  Yeni tip bir kaç çeşit lazer ile her bir uygulama sonrasında kalıcı kıl azalması sağlandığı açıkça ispatlanmıştır.FDA (Amerikan ilac ve gıda teşkilatı) bir kaç lazere kalıcı epilasyon sağladığına dair onay belgesi vermiştir.Bir kaç lazer çeşidi ise ek sonuçlar için onayları askıda tutulmaktadır.Sonuçlar değişken olduğundan, her hangi bir hastada en iyi lazer çeşidi kullanılsa bile başlagıçta kesin bir başarı sonucu öngörmek mümkün değildir.
  IPL ( foto epilasyon olarak da bilinir)ve Lazer epilasyon arasındaki fark nedir ?
  IPL gerçek bir lazer sistemi değildir.Değişik dalga boylarında yoğunlaştırılmış ışık enerjisidir.Lazerde tek bir dalga boyunda ışık enerjisi kullanılır.IPL de lazer etki mekanizmasına benzer şekilde epilasyon sağlamakla birlikte,farklı dalga boylarında ışın demetleri kullanıldığından, pratikte hasta üzerine uygulaması zor, hastadan hastaya geçişte uygun ayarlamalar yapmak zordur.Uzman ve deneyimli kullanıcı gerektirmektedir.
  Garantili Lazer epilasyon,
  Lazer epilasyonda, kişisel farklılıklar tedavinin başarısını çok etkilediğinden, önceden garanti vermek, uygulama sıklığı konusunda öngörüde bulunmak imkansızdır.Garantli lazer epilasyon vad- eden böyle bir çok firma daha sonra işi bırakmıştır.
  İndirimli lazer epilasyon klinikleri,
  İtibarlı ve köklü medikal kurumlar fiyatlarında indirim yapmazlar,hastalar bu kurumların itibarlarını bilirler tecrübe ve uzmanlıklarına güvenirler.Aynı durum lazer epilasyon klinikleri için de geçerlidir.Tıbbın diğer alanlarında olduğu gibi tüketicilere, en ucuz hizmeti sunan değil en yüksek kaliteye sahip kurumları aramaları önerilir.Lazer epilasyon işlemi gerçek bir bilimsellik,uzmanlık ve deneyim,kişiselleştirilmiş tedavi uygulamaları ve profosyonel yaklaşım gerektiren bir tıbbı süreçtir.
  Lazer epilasyon etkinliği sınırlı bir tedavi midir?
  Bu yeni tedavi yöntemine yabancı kişilerin aksine beyanlarına karşın,lazer epilasyon,kuralına uygun,doğru düzgün yapıldığı takdirde adayların çoğunda etkilidir.Tedaviye yanıt vermeyenler genellikle sarışın ve kızıllarla sınırlıdır.
  Lazer epilasyon uygulayıcılarının yetkinlik durumu,
  Amerikada eyaletten eyalete değişmek üzere lisanslı tıp doktorları, hemşireler, tıbbi asistanlar, elektrolojistlere lazer epilasyon yapma yetkisi verilmiştir.Ülkemizde ise lazer epilasyon yapma yetkisi sadece tıp doktorlarına verilmiştir.
  Bronz cilt ve lazer epilasyon,
  Bronz cilt ve lazer epilasyon bir arada bağdaşmaz,bronz cilte daha düşük lazer dozu uygulama zorunluluğu vardır, bu ise etkinliğin azalmasına neden olur.
  Lazer epilasyonun yan etkileri
  Lazer epilasyon sonrasında nadiren görülen bir yan etki, pigmentasyon değişiklikleridir.Açık renk yada koyu renk beneklenmeler şeklinde görülen bu yan etkiler aylarca devam etse de sonunda tümüyle kaybolur.Koyu renkli kişilerde bazen su toplaması şeklinde yanık oluşabilir.
  Lazer epilasyon ve diyet
  Lazer epilasyon sırasında özel bir diyet önerilmemekle birlikte beta koroten içeren havuç, balkabağı,portakal,A vitamini içeren preparatlar ciltte beta karoten denilen bir sarımsı bir pigment depolanmasına neden olurlar.Bu pigment lazer ışığını absorbe ederek epilasyonun etkinliğini azaltabilir.
  Çocuklarda ve gebelerde lazer epilasyon
  Çocuklarda ve gebelerde lazer epilasyonun zararlı olduğuna dair kanıt olmamakla birlikte 14 yaşın altındaki çocuklarda ve gebelerde lazer epilasyon genellikle uygulanmamaktadır.

 2. 2
  azrasinav
  Emekli

  Cevap: Lazer Epilasyon Kullanıcı Rehberi

  Reklam  Paylaşımın için teşekkürler. Bilgilendirici bir yazı olmuş :)+ Yorum Gönder
amerikada lazer epilasyon fiyatları
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi