Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Göz Sağlığı Bölümünden Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer

  Reklam  Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer

  Forum Alev
  Gözaltında oluşan morluklar hemen hemen bütün insanlar tarafından şikayet edilmektedir. Peki bunun nedenini hiç düşündünüz mü ? Göz altı morluklarının 3 nedeni vardır. Bunlar kan dolaşımı, melanin etkisi ve Uykusuzluktur.

  Kan Dolaşımı :
  Vücutta yavaş kan dolaşımı göz altı morluklarına neden olabilir. Genellikle karasal bölgelerde oluşabilir. Yavaş kan dolaşımı insan cildinde demir oksitli pigmentlerin birikmesine neden oluyor. Kan dolaşımından kaynaklı morlukların çözümü zordur. Fakat retinol ve K vitamini morlukların giderilmesinde etkilidir. Fakat kesin sonuç görülmez.

  Melanin Etkisi
  Melanini gözaltındaki morlukların oluşmasına neden olur. Güneş ışığı melaninin ortaya çıkartır ve bu melanini cildi koyulaştırır.

  Uykusuzluk Yüzünden Gözaltı Morlukları
  Uykusuz kalmak kan akımını yavaşlatır ve göz altında halka şekilinin oluşmasına neden olur.

  Gözaltındaki morluklardan kurtulmak için önce güneşten korunun. Güneşten koruyan kremler ve güneş gözlüğü kullanın. Bu sadece gözaltının moralmasını önlemek içindir. Gözaltında oluşan morluklar hastalık belirtisi olabilir. Bu yüzden muayene olmalsıınız.

 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer

  Reklam  Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer; genelde et koyuyorlar :) ne kadar ucuz bir tedavi yöntemi düşünülür fakat en etklili yöntem doktora gidip sebebinin araştırılması olsa gerek+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi