Çin'in en ünlü şarkıcısı, Bingöl'e gelin geldi

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Güncel Müzik Haberleri Bölümünden Çin'in en ünlü şarkıcısı, Bingöl'e gelin geldi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Çin'in en ünlü şarkıcısı, Bingöl'e gelin geldi

  Reklam  Çin'in en ünlü şarkıcısı, Bingöl'e gelin geldi

  Forum Alev
  Çin'in en ünlü şarkıcısı, Bingöl'e gelin geldi  Üniversite eğitimi için gittiği Çin'de ithalat ve ihracat işleriyle uğraşan Mehmet Söyler, bir süre önce nişanlandığı ünlü Çinli şarkıcı Lin Yuting'le Bingöl'de Türk geleneklerine uygun düğün töreniyle dünya evine girdi.
  Çin'de en iyi şarkıcı ödülüne sahip olan Yuting ile Bingöllü Söyler'in 7 yıl önce başlayan aşkları, dün akşam Zümrüt Düğün Salonu'nda mutlu sonla noktalandı. Bingöllü Mehmet Söyler ile nişanlandıktan sonra Müslüman olup "Nur" ismini alan Yuting, Türk örf ve adetlerinin kendisini çok şaşırttığını belirterek, Türk insanının çok sıcakkanlı olduğunu, gösterilen ilgi ve alakadan dolayı çok şaşırdığını söyledi. 2000 yılında tanıştığı eşi Mehmet Söyler ile sık sık Bingöl'e gelip gittiğini ifade eden Yuting,
  Türkiye'yi çok sevdiğini ve bir Türk'le evlenmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Burada çok değişik bir kültürle karşılaştığını dile getiren Yuting, özellikle kına gecesi ve düğün töreninin tıpkı bir masal alemi gibi olduğunu söyledi. Düğün töreninde sık sık halay çekip eğlenen Çinli gelin, Türkiye'de yaşamayı istediğini söyleyip, önümüzdeki yıllarda çocukları ile birlikte Bingöl'e yerleşmeyi istediğini belirtti.
  Düğün için Çin'den Bingöl'e gelen ve ön ismi öğrenilemeyen gelinin arkadaşı Pikang ise, Türk örf ve adetlerine hayran kaldığını ve buraya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Pikang, "Her şey çok güzel. Düğünü çok beğendim. Çok mutlu oldum" dedi.
  Damadın babası Hilmi ve annesi Emine Söyler, oğullarının alacağı her türlü karara saygı duyduklarını ifade ederek, gelinlerinin kendilerini en çok etkileyen yanının sempatik tavırları olduğunu söylediler.
  Yuting, 2002 yılında çıkardığı ve 13 şarkının yer aldığı "Peini zou yi duan" isimli albümüyle Çin'de 2004-2005 yılının en yeni şarkıcısı, Guandong Eyaleti'nde ise 'En iyi şarkıcı' seçildi.

 2. 2
  umut53
  Yeni Üye

  --->: Çin'in en ünlü şarkıcısı, Bingöl'e gelin geldi

  Reklam  şuraya bak ya gülsem bi ağlasam mı? ALLAH(c.c) mutlu etsin bence enteresan bi olay düşünsene benim japonyaya gidip en ii şarkıcısıyla evlendiğimi :) :) teşekkürler. güzel bi haber emeğne sağlık..+ Yorum Gönder
bingöllü ünlüler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi