Kar yağıyor üstümüze inceden...

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Güzel Yazılar / Makaleler Bölümünden Kar yağıyor üstümüze inceden... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  rengigül
  Usta Üye
  Reklam

  Kar yağıyor üstümüze inceden...

  Reklam  Kar yağıyor üstümüze inceden...

  Forum Alev

  “Kardır yağan, üstümüze, geceden,
  Yağmurlu, karanlık bir düşünceden,
  Ve dörtnala dümdüz bir mavilikte
  Kar yağıyor üstümüze, inceden.”

  Gülüm,

  Ninniler susar...Erguvanî kar yağar sessizce notalar üzerine. Ve ardından firuze renkli ayrılıklar kopar keman konçertosundan. Tarlalar mor dağ sümbülleriyle selâmlar firuze renkli ayrılıkları. Göz bebeklerine düşer sol anahtarı.Yarım kalmış keman konçertosunun kulağına son kez kim bilir hangi duygu yüklü ninnileri fısıldar?Ve sonra erguvanî kar yağar sessizce notalar üzerine.

  Gülüm,

  Sevgiler, çoğu zaman bize kucağını açması gerekirken ne yazık ki firuze renkli ayrılıklara misafir olur.Bu misafirlik aynı zamanda sevginin hayat kaynağı, hatta ruhu olur.Coşar keman konçertosu ansızın.Erguvanî kar yağmazsa olur mu notalar üzerine?...Doğaldır ki üzerine düşeni yapacaktır şüphesiz erguvanî kar taneleri. Krallığını yaşayacaktır notalarda. Bu satırları okurken, sevgi yükü taşıyan minicik yüreğinde neler hissettiğini sormayacağım. Sorarsam, firuze renkli ayrılıklara rüyalarının kapısını açarsın ve rüyalarına apansız erguvanî kar yağar notasız.

  “Uğuldadıkça yüzü her yanın,
  Beyaz dokusunda bu saf rüyanın
  Göze uzanık tek ü tenha bir kamış,
  Sırf unutmak için, unutmak ey kış
  Büyülü yalnızlığını dünyanın!”

  Gülüm,

  Düşlerini masal mevsimleriyle süsle.Masal mevsiminin, masal başkentinde demirle.Günlerini orada geçirmeye gayret et. Masal mevsimini doyasıya yaşa. Her sabah güneşin doğuşunu masallarında seyret, gün batımını da. Masal kahramanlarını iyi tanı. Bukalemun gibi renk değiştiren, kıpkırmızı elma sunan kötülerin anası cadıdan kaç.Ne yazık ki her güzellik gibi masal mevsimi de biter bilesin.Şiddetli kasırgalara teslim etme masal mevsimini.Ninnilerini eksik etme Kaf Dağı’nın. Sıkı sıkı kapat firuze renkli ayrılıklara kapını.Erguvanî kar yağdırma masal mevsimine.

  Gülüm,

  Firuze renkli ayrılıklara yağan erguvanî kar, beyazlığın hâkimiyetini öldürür. Muhteşemdir ilk görünüşte ama bakımsızdır.Acımasızdır inanamayacağın kadar.Güneşe âdeta baş kaldırır ve erimez.

  Gülüm,

  Seni arıyorum, seni... Seni tanımlayacak kelime...Seni tanımlayacak cümle... Seni tanımlayacak şiir... Seni tanımlayacak şarkıyı arıyorum.Seni arıyorum gülüm, seni. Seni bulmalıyım. Sevginin bestekâr ruhlu kalbi kırılmadan seni bulmalıyım.Seni bulduğumda ninniler susmayacak...Firuze renkli ayrılıklar çalmayacak keman konçertosu... Ve seni bulduğumda notalar üzerine erguvanî kar yağmayacak.Çünkü... Seni seviyorum gülüm.

  Sedef renkli ilkbaharda su perileri aşk arıyor.Gelmemezlik etme...Gel... Kar, yağmura kendini teslim edip; yağmur, bulutları ağlatırken gel. Bekliyorum...
  O erguvanî kar tanelerinden birisine hatıralarımı yükleyip, yağmurla valse davet ediyorum.

  edebiyat seçkilerinden...
 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Kar yağıyor üstümüze inceden...

  Reklam  Hüzün olduğu zaman insanın yüreğinde her şeyi hüzün görür. Karın yağışı yağmurun çisil çisil yağışı gibi durumlarda bile..+ Yorum Gönder
kar yağıyor inceden
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi