Türkçe ile ilgili yazılar

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Güzel Yazılar / Makaleler Bölümünden Türkçe ile ilgili yazılar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Türkçe ile ilgili yazılar

  Reklam  Türkçe ile ilgili yazılar

  Forum Alev
  Türkçe'nin yabancıların kulağına nasıl geldiğini merak ettiğim için sürekli yabancı arkadaşlara sorarım. İspanyollar ve İtalyanlar, "Mide gurultusu gibi genizden garul gurul geliyor" derken, Amerikalılar, Fransızlar ve hatta Japonlar ise, herhalde ş ve ç seslerinin çokluğundan dolayı, "Kuş cıvıltısı gibi sesler çıkarıyorsunuz" diyor.

  ***************

  Aliye'deki yoğun bakım sahnelerinde bir duvar saati dikkat çekiyordu. Çekim süresinin azizliğine uğramamak için saati durdurmuşlar! O kadar zaman geçti, gece-gündüz, bütün planlarda saat hep 11:35'di! Yani bizden yine kaçmadı.

  ****************


  İşlek bir caddede yürüyordum. Bir de baktım, tadilatta olan bir mağazanın vitrinindeki mankenleri soymuşlar, sonra da malum yerlerini küçük gazete parçaları ile kapatmışlar! Yurdumun abazaları artık vitrinlere de mi saldırıyor yoksa mağaza sahibi mankenlerini mi kıskanıyor? O neydi ki öyle?
 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: türkçe ile ilgili yazılar

  Reklam  Okullarda Türkçe dersi verilirken sadece dil olarak algılanmaktadır.Aslında konuştuğumuz dilin yapısı ve kökenini de bilmek gerekmektedir.Hem güzel konuşmak hem de bilgi sahibi olmak için Türkçe'mizi iyi öğrenmek gerekir.+ Yorum Gönder
türkçe ile ilgili yazılar,  türkçemiz ile ilgili yazılar,  türkçe ile ilgili duvar yazıları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi