Göğüs büyütme

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik - Moda Bölümünden Göğüs büyütme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  verbs
  Yeni Üye
  Reklam

  Göğüs büyütme

  Reklam  Göğüs büyütme

  Forum Alev
  arkadaşlar göğüs büyütme konusunda kendimizin yapabileceği doğal bitkisel çözümleri bilen varsa bilgilendirir mi acep?:S 2. 2
  *sedef*
  Yeni Üye

  --->: göğüs büyütme

  Reklam  silikon taktır:)

  bence bu tarz şeylere gerek yok kendinizi olduğunuz gibi sevin... 3. 3
  PEMBECİCEK
  Yeni Üye
  ya bazı bitkisel ilaçlar var ama sağlıklımı bilemicem http://www.senaaktar.com/ şu adrese bi bak istersen işine yarıcak şeyler olabilir.ama benden bi tavsiye sana küçük bi kase yoğurdn içine 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği toz koy ye ;-) faydasını görüceksin.sağlıcakla kal 4. 4
  elifizmir
  Özel Üye


  Prof. Dr. Kutlu Sevin


  Ankara Tıp Fakültesi
  Plastik Cerrahi Kliniği
  Göğüsler, kadınlığı simgeleyen en önemli fonksiyonel ve estetik organlardan birisidir. Her kadın, estetik olarak güzel görünümlü göğüs lere sahip olmak ister. Göğüs lerin tek ya da çift taraflı gelişme geriliği ya da doğumdan sonra kilo verme sonucu, göğüs ler küçülebilir estetik görünümü bozulabilir ya da biraz sarkabilir.

  Bu gibi durumlarda meme göğüs leri , büyültmeye ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan girişimler ile daha dolgun, daha iri, estetik olarak daha güzel görünümlü meme göğüs oluşturmak mümkündür. Göğüs büyütme en kolay silikon meme protezleri ile yapılabilir.

  Göğüs büyütme konusunda en çok sorulan sorulardan biri de meme protezi ya da ameliyat dışında daha basit bir yöntem olup olmadığıdır. Günümüzde uygulanan ve kesin sonuç alınan tek geçerli göğüs büyütme yöntemi meme göğüs protezi kullanılarak göğüs büyütmektir. Bu amaçla özellikle birtakım ilaçlar, kremler kullanılmasını kesinlikle önermiyorum. Paranızı boşuna harcamış olursunuz. Göğüs meme büyütme amacıyla kullanılan ilaçlar nekadar doğal oldukları iddia edilse de, genellikle hormon içermektedir. İlaç kullanıldığı sürede bir miktar göğüs büyütme sağlasa dahi, ilaç bırakılınca meme eski haline dönmektedir. Ayrıca bu ilaçların vücut hormon dengesini bozabilme olasılığı yanında yan etkileri olabilir, hatta kanser oluşturabilir. Bunun dışında çok nadir uygulanan yağ enjeksiyonları ise, çok sınırlı bir büyüme sağlayabilir ve bir süre sonra aktarılan yağ tamamen eriyebilir yani kalıcı sonuç sağlanamaz. Fazla miktarda yağ enjeksiyonu yapıldığında ise iltihaplanma riski yüksektir.

  Meme göğüs protezi kullanımında esas amaç göğüs leri büyütmektir. Sadece sarkmayı düzeltmek amacıyla kullanılması hatalı olur. Ancak büyütme ile çok hafif derecede sarkma olan memelerde bir miktar dikleşme etkisi olabilir. Ancak bu etki kısıtlıdır.

  Dolgunluğunu yitirmiş, gevşemiş ve ileri derecede sarkmış olan memelere, tek başına protez yerleştirme ameliyatı uygulandığında meme göğüs şeklinde yeterli dikleştirme sağlanamayabilir. Bu durumda ek olarak uygun yerlerden deri fazlalıkları çıkarılarak göğüs başı olması gereken daha üst seviyeye çıkarılarak göğüs dikleştirme işlemi de yapılabilir. Bu uygulamada ise sadece silikon meme protezi konmasına göre daha fazla iz kalacaktır.

  Meme göğüs büyütme ameliyatı ya da göğüs estetiği kısaca, meme dokusu arkasında hazırlanan cebe silikon jel meme protezi yerleştirilmesinden ibarettir. Ancak her cerrahi işlem gibi bu ameliyatın da dikkat edilmesi gereken özellikleri vardır. Örneğin konulan protezlerin meme başı ve halkasını ortalaması gerekir. En sık yapılan hatalardan biri de protezlerin olması gerekenden daha yukarıya konmasıdır. Bu durumda meme başları aşağı doğru bakar ve çok çirkin bir görüntü oluşur. Bunu önlemek için ameliyat öncesinde çok iyi bir planlama yapılmalı, ameliyat sırasında protezlerin seviyeleri kontrol edilmelidir.

  Protezin yerleştirilmesi için hazırlanacak olan cebin uygun genişlikte olması diğer önemli bir konudur. Gereğinden daha dar hazırlanan bir cep, protezi sıkıştırarak katlanmaya sebep olabilir. Bu durumda memenin şekli bozulacak doğal olmayan bir görüntü oluşacaktır. Uygun olan, protez çapına göre biraz daha geniş olan, protezin rahatça yerleşebileceği bir cep hazırlanmasıdır. Cebin çok sıkı, dar, ya da çok geniş hazırlanması durumunda kapsül kontraktürü denilen hiç istemediğimiz durum oluşabilir.

  Meme Göğüs büyütme oranı, kişinin arzusu, mevcut memenin durumu, meme derisinin esnekliği ve göğüs kafesinin ölçüleri dikkate alınarak hasta ile birlikte belirlenir. Bunun için en sık kullanılan boyuttaki örnek göğüs protezi hastanın göğüsü üzerine yerleştirilip dolgusuz bir sütyen taktırılır. Hasta ayna karşısında görünümüne bakarak fikrini söyler. Buna göre konulacak protezin ortalama değeri saptanır. Bu değerin kesin olmadığı, göğüs derisinin esnekliğine göre ameliyatta bu değerin altında ya da üstünde bir protez kullanılma olasılığı hastaya anlatılmalıdır. Ayrıca, ameliyat sırasında önceden kararlaştırılandan farklı bir protez kullanılması durumunda en fazla hangi hacimde protez kullanılabileceği konusunda hasta ile görüşülerek onayı alınmalıdır. Kullanılacak kesin protez ölçüsü, ameliyat sırasında belirlenecektir.


+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi