Ok gibi kirpik istiyorum..bildiğiniz bir uygulama varmı

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Ok gibi kirpik istiyorum..bildiğiniz bir uygulama varmı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  zehroşh
  Üye
  Reklam

  Ok gibi kirpik istiyorum..bildiğiniz bir uygulama varmı

  Reklam
 2. 2
  YapRock
  Forumun Herşeyi

  --->: >><< ok gibi kirpik istiyorumm..bildiğiniz bi uygulama varsa lütfen yardımmm

  Reklam


  Hacimli ve kıvrık kirpiklere sahip olmanın sırrı doğru rimel seçiminde yatıyor. Kozmetik sektörünün inanılmaz bir buluşu olan rimeller sayesinde dolgun, esnek, uzun ve güçlü kirpiklere sahip olmanız hiç de zor değil. Ancak tabi ki kirpiklerinizi belirginleştirirken boya küpüne dönmemek için rimel kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar olduğunu da unutmamalısınız.

  İsterseniz doğal gündüz makyajı yapın isterseniz daha belirgin, baş döndürücü bir gece makyajı... Önemli olan gün boyu kalıcı etkisiyle bakışlarınıza derinlik ve makyajınıza mükemmellik katacak olan doğru rimeli bulabilmektir.

  Birçok makyaj uzmanı, az malzemeyle hafif makyaj yapmak isteyenlere rimel kullanmalarını öneriyorlar. Ancak öte yandan da maskarayı kullanırken ölçüyü kaçırmamanızı da şiddetle tavsiye ediyorlar. Göz makyajınızı tamamlamanın en etkin yolu olan rimel gözlerinize derinlik ve bakışlarınıza anlam kazandırırken aynı zamanda besleyici formülleriyle kirpiklerinizin beslenmesine yardımcı oluyor.

  Kullandığınız rimelin etkisini arttırmak ve gün boyu kalıcı olmasını sağlamak için sürmeden önce kirpiklerinizi önce fırçalayın ardından da hafifçe pudra sürün. Bu arada kirpiklerinizi aplikatör kullanarak kıvırmayı da ihmal etmeyin.

  Kirpiklere rimel sürerken işe öncelikle kirpiklerin ucundan başlayın daha sonra da uçlardan diplere doğru sürün. Üst kirpikleri yukarıdan aşağıya, sonra alttan yukarıya doğru fırçalayın. Böylece kirpiklerin tek tek hem altları, hem de üstleri rimellenmiş olur. Ayrıca, bu sayede kirpikler kendiliğinden hafifçe yukarıya doğru da kıvrılabilir. Alt kirpikleri ise önce altlarında yukarıya doğru, daha sonra da üstten aşağıya doğru fırçalayın. 3. 3
  zehroşh
  Üye
  yaa benim aslında kirpikelrimin dökülmesi rimel yüzünden oldu diebilirim.. ucuz ve kalitesiz rimel kullandığımdan dolayı şimdi hem kısa hemde çok az... hint yağı kullandım,badem yağı kullandım sonuç vermedi... daha başka ne yapabilirim:confused: 4. 4
  BerRock
  Yeni Üye
  rimel tabiki uzun ve güsel gösterir ama bence daha kalıcı bir yöntem daha uygun olur mesela fındık yağını deneyebilirsin;)

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi