Pudra Çeşitleri

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Pudra Çeşitleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Pudra Çeşitleri

  Reklam  Pudra Çeşitleri

  Forum Alev
  Pudra Modelleri

  Pudra, makyajın vazgeçilmezidir. Teni matlaştırır, bütünlüğü sağlar ve fondöteni sabitler. İki türü vardır: Toz pudralar, çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir; fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar. Kompakt pudralar ise, taşınma ve kullanım kolaylığından dolayı daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek ve gün boyu rötuş yapmak için idealdirler; toz pudralara göre daha pudralı bir sonuç verirler.

  Toz pudra kullanıyorsanız uygulama için pudra ponponu tercih edin. ( Ponpon yoksa, bir pamuk pedin arasını açıp biraz toz pudra koyarak geçici bir ponpon yapabilirsiniz. )
  Pudrayı hafif vuruşlarla, tüm yüzünüze uygulayın. Daha sonra, büyük bir fırçayla fazlalıkları alın.

  Kompakt pudra için fırça kullanmak en uygunudur. Pudrayı uygularken fırçayı yüzünüzde hızlı hareketlerle sağdan sola ve yukarıdan aşağıya dolaştırın. Böylece pudra yüzünüze eşit olarak dağılacaktır.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Pudra Çeşitleri

  Reklam  Gün boyun makyajın ilk yapıldığı saat kadar canlı ve kalıcı olmasını pudralar sağlamaktadır. Doğal bir görünüm elde etmek içiçn toz olanı daha kalıcı bir görünüm isteyenler ise kompakt pudralar tercih edilmelidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi