Kirpikte son moda iki renk

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Kirpikte son moda iki renk ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ölüm meleqi
  Üye
  Reklam

  Kirpikte son moda iki renk

  Reklam  Kirpikte son moda iki renk

  Forum Alev
  Kirpikte Renk Modası

  Daha belirgin ve uzun kirpiklere sahip olmak isteyen kadınların yardımına maskara yetişiyor. Kozmetik markalarının her yıl yenisini geliştirdikleri maskaraların içeriğinde, gözde alerji yaratmamak için bitkisel maddeler bulunuyor. Her yıl başka bir kirpik modası ortaya çıkıyor. Bu yıl renk renk kirpikler revaçta.


  Makyaj uzmanları, yeşil gözlere mor ya da mürdüm, mavi gözlere gri ya da yeşil maskarayı tavsiye ediyor. Kahverengi ve siyah gözlüler ise, eğer tenleri koyuysa koyu ve bronz tonları, eğer tenleri açık renkse her türlü rengi kullanabiliyor. Son modaya göre, tek renk de yetmiyor. Kirpikler önce siyah veya kahverengi gibi koyu bir renge boyanıyor, sonra uçlarına yeşil, mavi, bronz ve pembe tonlarda bir maskara sürülüyor.

  GÖZYAŞINA DAYANIKLI

  Nivea’nın Beaute Extreme Resist adlı maskarası, suya, gözyaşına ve tere dayanıklı. Akmıyor ve bulaşmıyor. Siyah, kahverengi ve mürdüm renk seçenekleri var.

  Nivea’nın Double Black Designer adlı maskarası ise iki uçlu. Bir tarafı kirpikleri tek tek ayırıp, uzunluk sağlarken, diğer tarafı kirpiklere hacim katıyor.

  Maybelline’nin yeni maskarası Volume Express Lift Up’ın kıvrık fırçası, her kirpiğe şekline göre hacim veriyor. Uygulamadan sonra kalıntı ve topak olmuyor. Etkisi 24 saat sürüyor. Maybelline’de yeşil, siyah, açık mavi, koyu mavi, lacivert renkli maskaralar bulunuyor.

  KİRPİK UCU MASKARASI

  Düzensiz, kısa ve düz kirpiklere sahip olanlar için, Lancome’un Virtuose maskara serisi ideal. Özel fırçasıyla kirpiklere kıvrımlı bir görüntü kazandırılıyor. Virtuose Serisi’ndeki Black Carat, yoğun ve abartılı bir makyaj düşünülerek hazırlanmış.

  Lancome’un Hypnose adında bir başka serisi daha var. Klasik bir maskara kullanıldıktan sonra, Hypnose uygulandığında kirpik uçlarında ışıltılı bir görünüm yaratıyor. Bu iki seride kirpik uçlarına ışıltı vermek için en çok bronz ve altın renkleri tercih ediliyor. Mürdüm rengi, yeşil, gri en çok mavi gözlerde kullanılıyor.

  KİRPİK BESLEYİCİ

  Oriflame’in Beauty Lash Extreme adlı maskarasının bir iddiası var: İçeriğiyle kirpikleri onarıyor ve koruyor. Bu maskara akasya sakızı, balmumu harmanı ve provitamin B5 içeriyor.

  Yine Oriflam’in Wonder Lash adlı maskarasında ise biotin, keravis ve vitamin B5 lipozomları bulunuyor. Wonder Lash’ın en çok mor, Lash Extreme’in mavi tonu tercih ediliyor. Oriflame’in ayrıca Şeffaf Kirpik Besleyici adlı bir ürünü daha var.

  Kirpiğe göre maskara seçimi

  Makyaj uzmanı Nur Toktay şu tavsiyelerde bulunuyor: "Kirpikleriniz kısa ve seyrekse endişe etmenize gerek yok. Çünkü günümüzde maskaralar, bu eksikliği kapatıyor. Önemli olan kirpik tipinize uygun bir maskara tipi seçmek. Kısa kirpikler, uzun gösteren maskaralarla daha uzun görünürken, ince ve seyrek kirpikler dolgunlaştırıcı maskaralarla daha hacimli olur. Düz kirpikler için, kıvıran ve kalkık görünüm veren maskaralar tercih edilmeli. Karışık kirpikler için şekillendirici, sert taraklı, kısa fırçası olan maskaralar ya da tek tek ayıran maskaralar kullanılmalı."

  ILIK SUYLA TEMİZLENİYOR

  Clinique’in en son çıkan maskarası Lash Power, tek kat sürülerek doğal bir bakış sağlıyor. Maskaranın streç dokusu kirpikleri kolayca şekillendiriyor. Marka, özel bir makyaj temizleyicisi kullanmadan sadece ılık suyla temizleneceğini belirtiyor.

  Sephora’nın Vida Loca adlı maskarası çivit mavisi rengiyle kirpiklere ıslak görünüm kazandıyor.

  MAC Loud Lash Maskara, çabuk kuruyor. Yumuşak ve kremsi. Antistatik fırçasıyla kirpikler kökten uca tek tek boyuyor. Ayrıca kuruyan kirpikleri yumuşatıyor.

  İKİ UÇLU MASKARA

  Max Factor’un yeni maskarası Masterpiece Beyond Length, iki uçlu. Bir tarafında bildiğimiz siyah veya kahverengi klasik boya var, öbür ucunda da pembe, bronz, gümüş gibi boyalar var. Çift kombinasyonlu bu maskaraların çeşitleri şöyle: Blazing Black (siyah/pembe), Tanned Black (siyah/bronz), Moonlit Black (siyah/gümüş) ve Burnished Brown (kahverengi/bronz).

  Nem ve ter yazın maskaranın dayanıklılığı azaltıyor. Maxfactor bu nedenle suya dayanıklı yeni bir maskara üretti.

  Dikkat edilmesi gerekenler

  Maskaraların ömrü 3-5 ay. Kullanım tarihi geçince kullanmayın.

  Çok koyu maskara sürmeyin, kirpikleriniz taşıyamayacağı için çirkin kırılmasına neden olabilir.

  Maskarayı, üst kirpiklerde, diplerden yukarıya doğru zigzag hareketleriyle uygulamak gerekiyor. Alt kirpiklerde ise, dipten aşağıya doğru sürülmeli. Özellikle gözleri küçük olanların alt kirpiklere maskara sürmesi gözlerin daha büyük görünmesini sağlıyor.

  Alt kirpiklere üst kirpiklerden daha az maskara uygulanmalı.

  Fırçayı çıkarırken asla pompalama hareketi yapılmamalı. Bu ürünün daha çabuk kurumasına neden oluyor.

  Maskaranın kapağı mutlaka kapalı durmalı.
 2. 2
  meleq!
  Yeni Üye

  --->: Kirpikte son moda iki renk

  Reklam  resimde olsaydı keşke merak ettim nasıl dururdu acaba.:confused:+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi