Kış Makyajı Nasıl Olmalı

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Kış Makyajı Nasıl Olmalı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Kış Makyajı Nasıl Olmalı

  Reklam  Kış Makyajı Nasıl Olmalı

  Forum Alev
  Kış Makyajı Nasıl Olmalıdır ?

  Kışın, yoğun hava kirliliği ve kapalı hava cildinizin soluk ve sağlıksız bir görünüme girmesine neden olabilir. Aşağıdaki önerilere uyarak kışın da yaz aylarında olduğu gibi sağlıklı ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olabilirsiniz.


  Ten makyajı  Teniniz solgunsa, kapatıcı kullanmanız, fondöten kullanmanızı da kolaylaştıracaktır. Cildinizin eski canlı görünümünü almasını istiyorsanız onu homojenleştirmeye çalışmalısınız. Bunu yaparken hangi rengin nasıl bir etki yarattığını bilmenizde fayda var:
  Yeşil: Kızarıklıkları gizlemek için
  Mor: Işıltı yakalamak için
  Beyaz: Teni açmak ve porselen havası vermek için
  Bronz: Hafif sedefli bir hava vermek için
  1. Avucunuza tercihinize göre biraz kapatıcı veya fondöten alarak önce parmak uçlarınızla teninize uyguladıktan sonra bir pamuk veya ponpon yardımıyla yayın.
  2. Hassas bölgelerde yani burnun kenarları, alın, çene bölgelerinizde ısrarcı olun
  3. Canlı bir etki kazanmak için fazla pembe olmayan bir allık kullanın.
  4. Kalın bir fırçayla hafif hafif dokunarak güneş pudrasıyla sürün. Böylece makyajınızı hafifletmiş ve yerleştirmiş olursunuz.

  Göz makyajı  Yorgun görünüyorsanız gözlerinize fazla makyaj yapmayın. Asıl amaç, göz çevresi çizgilerini sakladıktan sonra bakışınıza bir ışıltı getirmektir.
  1. Işıltılı bir bakış elde etmek için, bakışınızın bir kaş kümesi tarafından gölgelenmemesi gerekir. Bu nedenle mutlaka kaşlarınızdaki fazlalıkları düzenli aralıklarla alın.
  2. Bir fırçayla kaşlarınızı tarayıp şekillendirin.
  3. Göz kapaklarınıza açık renk bir gölge sürün: beyaz, krem veya sarı. Gölgeyi önce parmak uçlarınızla sürdükten sonra ince bir fırçayla tanımlanmış hale getirin. Sedefli bir gölge de kullanılabilir.
  4. Az miktarda siyah maskara sürün.
  5. Görünürde hala belirgin olan kusurlar varsa, kapatıcı yardımıyla yapacağınız son rötuş bunları yok edecektir.

  Dudak makyajı

  Rujun hafifliğiyle parlatıcının parlaklığından faydalanarak dudaklarınıza hafif bir ışıltı getirin. Yüzünüzün yorgunluğunu vurgulamasını önlemek için dudak kalemi kullanmaktan kaçının. Doğal renklerin size kazandıracağı canlılığa güvenin.
  1. Koruyucu olması için bir kat besleyici sürdükten sonra doğal ve açık renkte rujunuzu sürün.
  2. Pembe veya sedefli bir parlatıcı sürerek dudak makyajınızı tamamlayın.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Kış Makyajı Nasıl Olmalı

  Reklam  Kış aylarında havanın soğuk ve boğukluğu yüze de yansır. Bu yüzden kış makyajı daha canlı ve ışıl ışıl olmasına dikkat edilir. Dudaklar hafif parlak gözlerde ise hafif parlak ve fazla renk vermeden far kullanılabilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi