Cilt neden çatlar yöntemleri

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Cilt neden çatlar yöntemleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Cilt neden çatlar yöntemleri

  Reklam  Cilt neden çatlar yöntemleri

  Forum Alev
  Çatlaklar

  Çatlaklar, cildin aşırı gerilmesi sonucu derideki elastik dokunun kırılması ile oluşuyor. Başlangıçta kırmızı ile mor arası bir renkte olan büyüklü, küçüklü bu çizikler zamanla sedefli beyaz bir renge dönüşüyor.
  En çok, karın, kalça, baldırlar ve göğüslerde görülen çatlakların oluşumuna önemli kilo değişimleri, hamilelik gibi durumlar neden oluyor.

  Peki, neden her hamile kadında ya da her kilo alıp-vermiş kadında görülmüyor? İşte bu konuda pek eşit değiliz. Cilt yapımız oluşum olasılığında çok etkili; kimi ciltler diğerlerine göre daha dayanıksız olabiliyor. Örneğin, çok açık renkli ciltler çatlak oluşumuna daha yatkın.

  Ne yazık ki, oluşan çatlakları yok edecek mucize bir reçete yok; kalıcılar. Ama, oluşumlarını ısrarlı bir bakımla engellemek mümkün.

  İşte yolları:

  1-Cildinizi her gün bir kremle nemlendirin. Kremler hem çatlamaya karşı cilde gereksinim duyduğu suyu verecek hem de cildin esneme kapasitesini artıracaktır.
  2-Bol, bol su için.
  3-A, E ve C vitaminleri yönünden zengin yiyeceklerle beslenin.
  4-Spor yapın.
  5-Kısa süreler içinde kilo alıp vermemeye çalışın
  6-Hamileyseniz, kilonuzu doktorunuzun önerdiği sınırlar içinde tutmaya özen gösterin.

  Kadınların en büyük dertlerinden biri olan çatlaklar ve lekelerden kurtulmak da artık mümkün!

  Lazer uygulama

  Nedir?: Özel lazer ışınlarıyla cildin üst tabakasını soyan ve izlerin hafiflemesini mümkün kılan bir yöntem.

  Uygulama alanları:
  Lazer uygulaması daha ciddi bir girişim ve de mevsimsel bir uygulama. Vücudumuzda meydana gelen çatlaklar, bir bağ dokusu hastalığı. Ancak cildin soyulması tek başına yeterli değil. Bağ dokusunu onarıcı ürün ve kremlerin emilmesini arttırmak için, ultrasound yöntemi, mutlaka uygulamaya eklenmeli.

  Nasıl uygulanıyor?:
  Uzman tarafından izlerin ve çatlakların üzerine uygulama yapılıyor. Seanslar sırasında acı olmuyor ancak sonrasında izlerin üzerinde kızarıklık ve kabuklanma görülebiliyor.

  Mikroderma abrazyon Nedir?:
  Küçük bir başlığı olan ve derinin üst tabakasına çok çok ince alüminyum oksit kristalleri gönderen, küçük bir başlığı olan bir makine. Mikrodermoabrazyon uygulamaları sırasında herhangi bir acı duyulmuyor, uygulama sonrasında kızarıklık olmuyor.

  Uygulama alanları:
  Mikrodermo abrazyon, yüzdeki ince kırışıklıkların giderilmesinde, sivilce izlerinin yok edilmesinde güneş ve gebelik lekelerinin giderilmesinde, vücut çizgilerine uygun ameliyat izlerinin hafifletilmesinde oldukça etkili bir yöntem.

  Nasıl uygulanıyor?:
  Problemli bölgeye alüminyum oksit kristalleri püskürtülerek cilt aşındırma işlemi yapılıyor. Ardından bağ dokusunu kuvvetlendirici ilaç ve kremler, ultrason yardımı ile emdiriliyor, işlem yapıldıktan sonra uygulama alanında 15 dakika içinde herhangi bir iz kalmıyor. İşlem aynı zamanda vücudun her yerine uygulanabiliyor. Mutlaka hekim kontrolünde yapılması gerekiyor. Tedavi ücreti uygulanacak bölgenin alanına ve çatlak sıklığına göre değişiyor

  Kaç seans sürüyor?:
  15 gün-3 hafta aralıklarla 6-8 seans yapılıyor, işlem süresi ve sıklığı, problemin sebebi, bu problemin ne kadar zamandır sürdüğü ve daha önce bir tedavi görüp görmemesi ile bağlantılı olarak değişiyor.

  Kriyoterapi Nedir?:
  Kriyoterapi bir dondurma işlemi. Kriyoterapı cihazı derinin altına çok ince buz kristalleri gönderiyor. Sonra bu kristaller cihaz tarafından geri emiliyor.

  Uygulama alanları:
  Çatlak izleri, ameliyat izleri, gebelik ve güneş lekelerinin giderilmesinde, siğil ve derinin damarsal oluşumlarının tedavisinde kullanılıyor. Nadiren, lekelerin giderilmesi gibi kozmetik işlemlerde de tercih ediliyor.

  İşlem cildin yenileşmesini ve gençleşmeyi sağlıyor. Tedavinin en önemli avantajı, hastaneye yatma zorunluluğunun olmaması. Ayrıca anestezi gerektirmiyor.

  Nasıl uygulanıyor?:
  Uzman kriyoterapi cihazını çatlakların ya da izlerin üzerinde gezdirerek uygulama yapıyor. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmiyor. Sonrasında ise çatlakların ya da izlerin üzerinde hafif bir kızarıklık olabiliyor.

  Kaç seans sürüyor?:
  Çatlakların ya da izlerin derinliğine ve çokluğuna bağlı olarak seans süresi belirleniyor. Genellikle 15 seans çatlakların iyice hafiflemesi için uygun oluyor. Diğer uygulamalarda olduğu gibi izin ve çatlağın derinliğine göre seans sayısı belirleniyor.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Cilt neden çatlar yöntemleri

  Reklam  Ciltteki çatlakların oluşmasının nedenlerin başında aşırı kilo almaktadır. Kilo alıp vermek cildin yapısını bozmaktadır. Çatlakların olmaması için cildi nemlendirmek ve kilo alımına dikkat etmek gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi