Kaş Modası

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Kaş Modası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mynq
  Emekli
  Reklam

  Kaş Modası

  Reklam  Kaş Modası

  Forum Alev
  Kaş Modası

  Kaşları iyi alınmış gözüküyorsa tereddüt etmeden kaşlarınızı ellerine teslim edebilirsiniz.

  Bu görüntüye sahip olmak için 3 neden

  * Kalın görünümlü kaşlar, göz bölgenizi daha çok vurgular.
  * Göz makyajına fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz.
  * Kavis olmadığı için kendiniz de kolayca düzeltebilirsiniz.

  Eski alışkanlık, yeni trend

  Bumerang görünümlü kaşlara elveda: Son yıllarda hemen hemen herkesin tercihi olan ince ve kavisli kaşlara veda etmenin zamanı geldi. Bu tip kaşlar, yüze kızgın bir ifade verdiği gibi, yaşı da büyük gösteriyor!
  Hafif eğimli, kalın kaşlara merhaba: Yeni kaş modelinizle yüzünüzün ifadesi yumuşayacak. Ancak, bu kaş modelini, seksenli yılların dağınık ve kalın kaş modası ile karıştırmayın!

  Kaş alma metodları

  Cımbız: Yeni kaş modasını uygulamak için önce profesyonel ellere ihtiyacınız olacak. Daha sonra kendiniz aynı şeklin üzerinden düzeltebilirsiniz. Kalın kaşlar, ince kaşlara göre daha az uğraş isteyeceği için cımbızla düzeltmeniz yeterli olacaktır.

  Ağda: Ülkemizde henüz fazla yaygınlaşmasa da ağda ile kaş almak pratik ve acısız bir yöntem. Gür ve inatçı kaşlar için cımbızdan daha etkili olan ağdayı kendiniz uygulamayın. Bu işlemi kaşınızı alan kişinin yapması daha doğru olur.


  Kaş boyama metodları

  Yeni kaşlarınıza kavuşmak için biraz zaman, biraz da sabır gerekeceği için, kalınlaşma sürecinde kaşlarınızı boyayarak düzgün bir görüntü elde edebilirsiniz. Kaş renginizin saç renginizle uyumlu olması için kaşlarınızı saç boyası ile değil de kozmetik reyonlarında bulabileceğiniz kaş kit'leri ile boyayın. Hemen hemen her markanın kaş kit'i var.  Evde kaş alma yöntemleri

  Kaşlarımı kimseye elletmem kendim alırım diyorsanız yeni kaş modasını evde de uygulayabilirsiniz.

  1. ADIM: Bir kalemi burnunuzun kenarına paralel şekilde tutarak kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin. Kaşınızın en yüksek bölgesini yani eğimin başlayacağı yeri belirlemek için kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasına paralel tutarak işaretleyin. Bitiş noktasını belirlemek içinse, kalemi gözünüzün dış köşesinden kaşınıza diagonal tutun.

  2. ADIM: Göz kalemiyle işaretlediğiniz noktaları birleştirerek kaş şeklinizi oluşturun. Daha sonra cımbız, ip veya ağda yardımıyla işaretin üzerinden alın.

  Kaşlarınızın görüntüsü kalın olacağı için birden fazla tüy çekmeyin. Kaşlarınızı tek tek alın ki arada boşluklar olmasın. Kaşlarınızın üst bölgesi için de aynı durum geçerli. Çok fazla tüy alırsanız kaşınızın şeklini bozabilirsiniz.

  3. ADIM: Kaş fırçası ile tarayıp, uzun tüyleri makasla kesin.


  Gözler ve kaşlar yüz güzelliğinin en önemli unsurlarından biridir. Kadın her ne kadar saçıyla, boyuyla, yüzüyle güzel denilse de ki yüz güzelliği gözlerden ve kaşlardan geçer ben buna inanıyorum


  Şekli bozulmuş olan kaşlarınızın şeklini değiştirmek için, kalınlaştırmak için ya da konumuz da önerdiğimiz 2010 kaş modeline sahip olmak için, kaşlarınız almadan bekleme, uzama süresine girdiyseniz, size bir tavsiyemiz var.

  Kaşlarınızın daha çabuk uzaması ve gürleşmesi için , sarımsak sürün ya da badem yağı sürün...
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Kaş Modası

  Reklam  Her bayanın sevdiği bir kaş şekli vardır. Ama her sevilen herkese uymaz. Kaş alınırken kaş yapısına ve yüz şekline dikkat etmek gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi