Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşan resimleri, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvan Resimleri Bölümünden Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşan resimleri, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşan resimleri, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi

  Reklam  Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşan resimleri, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi

  Forum Alev
  Tavşan

  tav-an-resimleri.jpgtavşan çiftleşmesi resim.jpg

  Tavşan, tavşangiller (Leporidae) familyasını oluşturan memeli türlerin ortak adı. Doğurarak çoğalırlar. Yavru bakımları çok azdır. 7 gün baktıktan sonra yavru tavşanı bırakır.


  Tavşangiller familyası yaklaşık elli türü içine alır. Kuyrukları uzun kıllarla örtülüdür. Kulaklar ve arka bacaklar uzamıştır. Bir kısmı toprak altında oyuklarda yaşar. Familya üyelerine tavşan veya ada tavşanı adı verilir. Tavşangiller, Ochotonidae familyasını oluşturan pikalardan tüylü küçük kuyrukları, uzun kulakları ve arka ayakları ile ayrılır.  Lepus harici cinslerin tüm üyeleri genel olarak ada tavşanı olarak adlandırılır. Ada tavşanları başka hayvanların yuvalarında veya kendi kazdıkları yuvalarda barınırken, tavşanlar uzun ot ve çalıklarda yaşar.Tavşanlar arasında en çarpıcı özelliklere sahip olan beyaz tüylü sera tavşanı 21. yüzyıla damgasını vurmuştur.


  Tavşan yakalanması kolay bir hayvandır. Hızlı koşmasına rağmen zayıf noktası vardır. Gözüne kuvvetli bir ışık tutulduğunda tavşan yerinden oynayamaz. Bu yüzden avcılar silah kullanmak yerine daha insancıl yöntemleri kullanmaya başlamışlardır.  Ayrıca, bazı türlerin kulakları oldukça iyi duymaktadır. Her türlü sese şaşkınlıkla tepki vermektedirler. Bu yüzden kendi türünden ya da başka canlıların yaklaşması durumunda yabanî tavşanlar irkilirler.
  Okyanusya hariç tüm dünyada yerlidir. Okyanusya'ya gelişleri yerli memeliler için büyük bir tehdit oluşturur. 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Tavşanlar hakkında Bilgiler, Tavşan resimleri, Tavşanların Çiftleşmesi,Tavşan Üretimi

  Reklam  Çok hızlı bir şekilde üreyen tavşanların sevimli olmaları özellikle çocuklar tarafından çok sevilmesine neden olmaktadır.Tavşanların evlerde beslenmesi çok zordur.Geniş bahçeli evlerin olması gerekmektedir.Bilindiği gibi en fazla havuç severler.+ Yorum Gönder
tavşanlar,  tavşanların fotoğrafları,  tavsanlar,  tavsan resımlerı,  yavru tavşan fotoğrafları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi