Amerikan Pitbull Köpeği resimleri pitbullar hakkında bilgi

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvan Resimleri Bölümünden Amerikan Pitbull Köpeği resimleri pitbullar hakkında bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Amerikan Pitbull Köpeği resimleri pitbullar hakkında bilgi

  Reklam  Amerikan Pitbull Köpeği resimleri pitbullar hakkında bilgi

  Forum Alev
  Amerikan Pitbull Köpeği resimleri pitbullar hakkında bilgi
  Bu konuda Amerikan pitbull köpeği hakkında bilgiler, amerikan pitbull köpeği hakkında yorumlar, en güzel amerikan pitbull köpekleri resimleri, en gösterişli amerikan pitbull köpeği fotoğrafları, Amerikan pitbull köpeğinin tarihçesi, gelmişi geçmişi herşeyini bulabilirsiniz, sizinde Amerikan pitbul köpeği hakkında bilgileriniz, yorumlarınız, resimleriniz, fotoğraflarınız, wallpaper (duvar kağıtları)'larınız varsa bizlerle paylaşırsanız seviniriz.


  Amerikan Pitbull Köpeği ( Amerikan Pitbull Terrier)

  Ülke: ABD
  Ağırlık: 22-28 kg.
  Yükseklik: 45-55 cm.
  Tüy Yapısı: Kısa, yumuşak
  Renk: Çok çesitlilik gösterir.
  Diğer isimleri: Amerikan Pitbull, Pitbullterrier
  Künyesi: UKC
  Grup: Mastif


  1990′ların başlarında, Pitbull köpekleri hakkında o kadar fazla konuşuldu ki, yayın organları, il teşkilatlarında çalışanlar, kısaca bilen bilmeyen büyük bir topluluk bu köpeklerin üzerine gittiler. Tüm hikayeler çok insafsızca, ön yargılı ve halkı heyecanlandıracak hikayelerdi. Oysa ki Pitbull köpeklerinin bu zamana kadar nasıl yaşadıkları, onların ne kadar gözüpek ve sahibine karşı sadakati ile alakalı hiçbir olumlu yazı yazılmamıştır. Köpek bakımıyla ilgili birçok pratik deneyimi olmayan insanların kulaktan kulağa dolaşan fisıltı haberleri, bu köpeklerin sadece aşırı agresif yönlerini abartarak yanlış şekilde aktarmışlardır. Elbette ki Pitbullar, kurt görünümünde kuzu degildirler; ama kuzu görünümünde kurtta değiller. Onlar bir bulldogtur ve karakter olarak bulldog özelliği taşırlar. Dövüş köpeklerinin en aranılan isimleridirler, ama bu mizacindan sıyrılmaları tamamen, bu köpeklerin birbiriyle ölesiyle kavga etmelerini, zevkle izleyenler için geçerlidir.
  Birçok gazete sütunlarında, pitbullarin güçlü çeneleri olduğunu ve spor için dövüştrüldüklerini yazar. Bu da köpek meraklıları üzerinde bu tip özelliklere sahip bir köpeğin ev için uygun olmadığı, egitiminin zor oldugu ve zincirsiz dolaştırılamayacağı imajını yansıtır.  1990′lardaki bu gelip geçici paniğin en şaşırtici yönü Pitbull yetiştiricilerinin neredeyse bu türün düşmanı haline geldigi zamanlara rastlamasıdir. Bazıları üretimleri düşürürken, bazıları da saldırı özelliğini azaltmaya çalıştı. Bazıları “kurt görünümünde” bir kuzu oldugunu empoze etmeye çalıştı, bazıları Pitbull’larin jenerasyon olarak Golden Retriever’lardan hiçbir farkı olmadığını söyledi. Bunlar tür için acımasız iftiralardı, tabi ki köpek sahibi ve halk içinde öyle. Sert ve zeki özellikleriyle, o güne değin “pet” statüsünde olmasalar da, Pitbullar tercih edilmeye başlandı. Pitbullar sert, koruma amaçlı ve ev içinde kullanılıyordu. Yine de Pitbull’lar unutulmamış ve onların yanlış tanıtıldığı düşüncesi hakim fikirdi. Ama onlar hakkındaki dövüşçü köpek imajı hiç değişmemiştir. Hatta köpek dövüşü meraklıları bu iş için özel ekstra güçlü, sert köpekler yetiştirmişlerdir.


  Pitbulların Tarihçesi

  Tüm köpeklerin 4 grup içerisinden türediğini biliyoruz. Tazılar, Av köpekleri, Sürü köpekleri ve Molossus/bullenbeisser’ler. Aslında molossus (eski mastif) ve Bullenbeisser (Bullbiter-Bulldog) lar, teki bir isim altinda toplanmış iki ayrı türdür. Molossuslar, çok genis bir mastif tipi köpeği içerir ve çok eski bir isimdir. Molossuslar eski Romalı şairi Claudian’in da söylediği gibi İngiltere’nin geniş agızlı köpeklerini tarif ediyordu. Gerçi bu ismin Çin bozkırlarından göçen “Alan” ve “Alaunt”lardan geldiği düşüncesi de söylentiler arasındadır. Tabi kanımızca bir köpek türünü belirli bir orijine bağlamak da yanlış olur.
  Romalıların, Ingiltere’den getirttiği mastiflerin arenalarda dövüştürmeleri, aynı zamana rastlayan iri Molossus’ların Italya’da ortaya çıkması, belirli birkaç Molossus cinsinin olduğunu gösteriyor. Bullenbeiser tarihini; Molossus’lardan ayırmak oldukça zordur. Mastiff-Buldog ismi belki de Bullenbeisser’in direk Molossus’lardan türediğinin bir belirtisidir. Mastiff-Buldoglar daha sonraları mükemmel bir bull-baiter ve daha sonra domuz (boar) köpeği haline dönüşmüştür.


  Bullenbeisser terimini, bugünkü AKC standartlarındaki modern Buldoglarla karıştırmamak lazım. Bu sadece gösteri amaçlı yetiştirilmiş, çalismaya gelemeyen köpeklerdir. Buldog terimi, bodur, inatçi, cesaretli, çevik, anlamını kapsayan bir terimdir. Amerikan Kennel Club’in standartize ettiği köpeğin bu terimle hayli uzak oldugu görülür.


  Bullenbeisser, çok ufak değişikliklerle modern Amerikan Pitbull Terrier ile aynı özellikleri taşıyan bir türdür. A.P.B.T. damarlarında çok azda olsa terrier kanı taşımaktadır. 1800′lerin sonuna doğru, Bull terrier, Pitbull ve show Buldogların hepsinde değişik türler ve melezlerin ortaya çıktığı göründü. Fakat Pitbuldog’da bu değişim gözlemlenmedi.  Amerikan Pitbullar, Amerika kökenli yaklaşık 25-40 kg. ağırlığında birçok değişik renkte, kısa yumuşak tüylü, mastif grubunun en belirgin özelliklerini taşıyan bir türdür. Bu tür hakkında pek çok efsane, kulaktan kulağa dolaşan hikayeler mevcuttur. Yük/ağırlık çekme gardiyanlik, kontrol edilemeyen sinirlilik, kilitlenen çene gibi hikayeleri hepiniz duymuşsunuzdur.
  Pitbulların halen dövüş için kontrol edilemeyen bir güdüyle hareket ettikleri, zincirsiz kontrol etmenin imkansız olduğu; tabi ki sadece dilden dile dolaşan hikayeden başka bir şey değildir. Dilerseniz bu Mit’ler üzerinde biraz göz gezdirelim.


  Pitbulların Safkan Olmayışı Hakkında Söylentiler

 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Amerikan Pitbull Köpeği resimleri pitbullar hakkında bilgi

  Reklam  Dünyanın en tehlikeli hayvanları arasında gösterilmektedir.Pit pul köpekleri besleyenlerin aslında o kadar da tehlikeli olmadığı görüşünü savunmaktadır.İnsanların bu hayvanlardan korktukları kesin.+ Yorum Gönder
pitbul köpeklerinin görselleri,  pitbull köpekleri hakkında bilgi,  köpek cinsleri,  pitbull köpek resimleri,  pitbull hakkında herşey
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi