Dünya'nın En Ürkütücü Korkunç Hayvanları

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvan Resimleri Bölümünden Dünya'nın En Ürkütücü Korkunç Hayvanları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Dünya'nın En Ürkütücü Korkunç Hayvanları

  Reklam  Dünya'nın En Ürkütücü Korkunç Hayvanları

  Forum Alev
  Dünya'nın En Ürkütücü Korkunç Hayvanları
  Ahtapot

  Ahtapot, kabuksuz bir kafadan bacaklıdır. Kayalar üstünde kollarıyla sürünerek ve suyu hunisinden püskürterek hareket eder. Dev ahtapot çeşitleri korkunç bir şöhrete sebep olmuştur.


  Anakonda

  Yılan ailesinin en güçlü üyesi olan anakondaların çeneleri bir fili yutabilecek esnekliğe sahip.
  Ayı

  Ayılar genellikle iri ve hantal yapılı kısa bacaklı hayvanlardır. Ağırlıkları Malaya ayısında yaklaşık 27-46 kg’dan başlayarak Alaska iri boz ayısında 780 kg’a kadar ulaşır. Erkek ayılar daima dişilerden daha iri olurlar. Bu iri gövdelerine karşın çoğu iyi bir tırmanıcı ve usta bir yüzücüdür.


  Bukalemunlar

  Bukalemunlar, sürüngenler sınıfına ait, bulundukları ortama göre renk değiştirebilen, omurgalı hayvanlar familyasıdır. Birçok yönden kertenkelelerden farklılıkları bulunduğundan, bazı bilim adamları kertenkeleleri Rhiptoglossa alttakımına dahil ederler.

  Boyutları oldukça küçük olan bu canlı dünya üzerindeki en zehirli hayvan olma ünvanına sahip.


  Örümcek türleri içerisinde belkide en zehirlisi olan Funnel Web, tüylü vucudu ile oldukça ürkütücü.
  Gergedan

  Gergedan, gergedangiller familyasından bugüne kadar soyunu sürdürebilmiş kara hayvanları içinde filden sonra en iri olan hayvan türüdür. At ve eşek gibi tek toynaklılardan olan bu memeli hayvan günümüzde yalnızca Afrika, Hindistan, Malezya ve Endonezya'da yaşar.


  Heloderma suspectum

  Bir kertenkele türü olan heloderma suspectum sahip olduğu zehiri ile dünya'nın en zehirli canlıları arasında yer alıyor.
  Jaguar

  Jaguar,Felidae (Kedigiller) familyasından ve Panthera cinsinin dört büyük kedisinden biri olan bir Yeni Dünya memelisidir.Kaplan ve aslandan sonra en büyük üçüncü kedi olan jaguar Batı Yarımküresinin en büyük ve en güçlü kedisidir.


  Kanguru Fish

  Kanguru ne kadar tehlikeli olabilir demeyin. Sinirlendiğinde kuyruğunun üzerinde kendini dengeleyip her iki ayağıyla birden insanın göğsüne denk gelen kısma çok kuvvetli çifte atabildikleri ilgili tecrübesi olan kişiler tarafından doğrulanmaktadır. Ama kanguruların yarattığı asıl tehlike yolda aniden araçların önüne çıkabilmelerinden kaynaklanır. Bir kanguruya çarpmak araca ciddi şekilde hasar vereceği gibi yolcuların hayatını da tehlikeye atar.
 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Dünya'nın En Ürkütücü Korkunç Hayvanları

  Reklam  Her insanın korktuğu ürktüğü hayvanlar vardır.Bazıları bir hamam böceğinden bazıları ise bir fareden korkarlar.Fakat bazı hayvanlar var ki bunların görüntüsü herkesi korkutmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi