Dünyanın en ilginç melez hayvanları

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvan Resimleri Bölümünden Dünyanın en ilginç melez hayvanları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hüsran_01
  Üye
  Reklam

  Dünyanın en ilginç melez hayvanları

  Reklam  Dünyanın en ilginç melez hayvanları

  Forum Alev
  Dünyanın en ilginç melez hayvanları
  Bu hayvanları doğada göremezsiniz ...

  Doğada öyle hayvanlar var ki gördüğünüzde asla tanıyamazsınız. Çünkü bu hayvanlar farklı türlerle çiftleşerek yeni bir tür meydana getirmişler. Sonradan melezleşen bu ilginç hayvanlardan 12 tanesini sizler için derlendi.

  İşte dünyanın en ilginç melez hayvanları:

  Zebroid= zebra + at
  Zebra ve atın çiftleşmesiyle meydana gelen ender hayvanlardan biri. Ayrıca doğada da eşine oldukça az rastlanan bir tür. Buna karşılık 19’uncu yüzyıldan beri çiftleştirilmeye çalışılıyor.

  Liger= Aslan + kaplan
  Liger erkek kaplan ile dişi aslanın melez çaprazlanması sonucu ortaya çıkan bir türdür. Büyük bir aslana benzeyen ‘liger’ın üzerinde çizgiler vardır. Dünyadaki en büyük kedilerden olan liger aynı zamanda yüzebiliyor.

  Beefalo= Sığır +inek
  Sığır ve ineğin melezlenmesi sonucu oluşan beefalo sığır etinden daha düşük kolestrollü ve yağlı kırmızı et sağlıyor. Birçok tüketici beefaloyu duymuş ve tatmış ama sadece az sayıda market bu hayvanın etini stoklorında bulunduruyor.


  Cama= Deve + lama
  Deve ve lamanın çiftleştirilmesinden doğan bu melez hayvan 1955’ten beri türünün tek örneğini oluşturuyor. Camalar lamaların kabarık tüylerine ve develerin çöle dayanıklı ayaklarına sahipler. Ayrıca uzunluk olarak kulakları deve ve lamaların arasındadır.


  Leopon= Leopar + aslan
  Dişi aslan ve erkek leoparın çiftleştirilmesinden oluşan leoponun başı aslana benzerken geri kalan gövdesi de leopara benziyor. İlk leopan 1910 yılında Hindistan’da yetiştirilmiştir.


  Savannah = Yabani kedi + ev kedisi
  Egzotik görünümlü örneğin Bengal Mısır Serengeti gibi ev kedisiyle Serval adı verilen Afrikalı vahşi kedinin türünün birleşmesiyle oluşmuştur. Bu birleşmenin ürünü ise çoğunlukla ev kedisi görünümlü oluyor.


  Boz kutup ayısı = Kutup ayısı + boz ayı
  Bu tarz ayıların vahşi doğada da olduğu 2006 yılında garip renkli bir ayıdan DNA örneğiyle kanıtlandı. Bu ayı Kanada’nın buzlarla kaplı bölgesinde bulunmasına rağmen atalarının kim olduğu ve nasıl bu şekilde ürediği bilinmiyor

  Bostwana tostu = Koyun + keçi
  Garip bir vaka olan koyun-keçi karışımı ilk defa veterinerler tarafından 2000 yılında Bostwana’da bulundu. Bir arada tututlan dişi keçinin erkek koyunla doğal olarak birleşmesi sonucu doğan bu karışım her ne kadar kısır olsa da libidosu oldukça yüksekti


  Kan papağanı = Midas ciklet balığı + Kırmızı şeytan balık
  Bu kan papağanı balığı aslında bir karışımın ürünü. Bu balık ilk defa 1986’da Tayvan’da üretildi. Bu balığın ölümcül bir biçimsel bozukluğu var. Örneğin ağzı sadece çok dar bir şekilde dikey olarak açılabiliyor ve bu yüzden sağlıklı bir biçimde beslenmesi çok zor. Çoğu bu yüzden çabucak ölüyor.


  Karışık sülün = Altın + amherst sülünü
  Altın Sülün çoğu zaman onunla aynı gözüken dişi Amherst sülünü ile çiftleştirilir. Sonuç ise her iki ebeveynin de mükemmel renklerini almış bu gördüğümüz sülün. 2. 2
  candiamond28
  Üye

  --->: Dünyanın en ilginç melez hayvanları - Dünyanın en ilginç Hayvanları Resimleri

  Reklam  ilginç gerçekten :) :S 3. 3
  oFFs_ReYh
  Yeni Üye
  valla çok ilginç yaa.. .).) 4. 4
  KéyB0arD
  Emekli
  waow harika bir paylaşım teşekkürler ....

 5. 5
  Ziyaretçi
  hakkatten güzelmiş ama yine bekleriz yeni fotoğrafları

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi