Fikrete İşi Kokoş Atkı

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Hobiler Bölümünden Fikrete İşi Kokoş Atkı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Fikrete İşi Kokoş Atkı

  Reklam  Fikrete İşi Kokoş Atkı

  Forum Alev
  Aşağıdaki resimde gördüğümüz gidi firketeyi uçları aşağı gelecek şekilde elimizde tutuyoruz.  Ve bir düğüm atarak halka yaptığımız ipi (kabarık durması için kadife ip veya çok kalın ip kullanılmalı ) firketeye geçiriyoruz. etrafında dolamaya başlayacağız. Resimler ilerlerken açıklamakta fayda var ki temel mantık şu; kalın ipinize firkete etrafında her bir tam tur attırdığınızda birazdan göreceğiniz daha ince olan ikinci bir ip ile, kalın olan ipin turlarını düğümlemek.
  Aşağıdaki şekilde ipten bir halka yapıp takmıştık firketenin sol bacağına sonra da önden ipi getirdik ve sağ bacağının etrafından da dönüp durduk .

  firkete isi kokos atki.jpg

  şimdiyse tığı devreye sokuyoruz, nereden derseniz, ilk resimde ipimizden halka yapıp firketeye geçirmiştik ya, işte o halkanın düğümünden geçiriyoruz.
  tığımızın üzerine yeni devreye soktuğumuz ince ipimizden bir ilmek alıyor ve düğümden çıkıyoruz,


  Düğümden geçirdiğimiz mavi ilmekle, Firketenin sağ bacağından dolayıp da getirdiğimiz ipi (beyaz renkli görünüyor ) hapsederek bir zincir çekiyoruz.
  Bu şekilde kalın ipimize bir tam tur attırıp mavi iple zincir çekerek sıkıştırıyoruz. örgümüz uzadıkça firketeden ayrılıyor ve kıvrım kıvrım çok güzel bir kokoş atkımız oluyor kolayy gelsinnn

  püf noktaları ; ilk başlarken yaptığınız ve firketeye geçirdiğiniz halkanın düğümü firketeyi enden ortalamalı..resimlerde mavi renkle gördüğünüz iplerde oluşan zincirler de düğümden başladığı için onlarda daima ortalanarak ilerlenmelidir.


  kalın ipe bir tam tur attırırken, ince ipiniz kalın ipin arasına girmemeli..
  Tamamını örmek iki saat kadar sürüyor baştan yadırgasanızda

  firkete isi kokos atki 0.jpg  İki ayrı ip ve bir firkete kullanımını bir kaç ilmek sonra eliniz alışıyor .

 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: Fikrete İşi Kokoş Atkı

  Reklam  Fikrete İşi Kokoş Atkı-Teşekkürler (:+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi