Pullar , Boncuklar , Kurdelalar ..

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Hobiler Bölümünden Pullar , Boncuklar , Kurdelalar .. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Pullar , Boncuklar , Kurdelalar ..

  Reklam  Pullar , Boncuklar , Kurdelalar ..

  Forum Alev
  Dekoratif uygulamalara estetik katan bu yardımcı unsurlarla yastıklarınızı süsleyebilir, mumluk ve çerçevelerinizi renklendirebilirsiniz.  Güneş renkleri

  Eski bir çerçeveye ya da cam mumluklarınıza, renkli kurdeleler ve boncuklarla farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu türden bir uygulamada saydığımız malzemenin dışında size gereken tek şey yapıştırıcı. Eğer uygulamayı bir mumluk üzerinde gerçekleştirecekseniz öncelikle dış yüzeyine yapıştırıcı sürüp biraz kurumasını bekledikten sonra, dilediğiniz renkteki kurdeleyi tek kat olarak mumluğun etrafına sarın ve kurumaya bırakın. Diğer yanda bir tuhafiyeden alabileceğiniz renkli boncukları 2-3 cm'lik iplere dızip uç kısımlarına iri pullar ekledikten sonra düğümleyin. Hazırladığınız bu boncuk dizilerini mumluğunuza sardığınız kurdelelerin üzerine yapıştırın. Aynı işlemi çerçevelerinize de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

  Zarif peçetelikler

  Peçete halkalarını rengarenk boncuklarla bezeyebilirsıniz. Bu uygulama için size gereken malzemelerse, metal peçete halkaları, uygun renklerde boncuklar ve biraz misina. Uygulamaya misinayı, aldığınız peçete halkalarının çapına uygun ölçüde keserek başlayın. Daha sonra boncukları dizdiğiniz misinayı peçete halkasının etrafından dolayın ve ucunu düğümleyin. Aynı işlemi her sıra için tekrarlayın. Cıvıl cıvıl renklerdeki peçeteliklerinizle sofranızın daha neşeli görüneceğinden kuşkunuz olmasın.

  Puldan tablolar


  Evinizdeki yastıkları yenilemek için illa ki yüzlerini değiştirmeniz gerekmiyor. Bu değişikliği birkaç ufak müdaheleyle de gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle yastıklarınıza uygun renkte pullar alarak işe başlayın. İnceltilmiş bir sabun yardımıyla yastığınızın üzerine istediğiniz bir motifi çizin ve pulları uygun yerlere yerleştirip dikin. Yeni yastıklarınızın evinize kattığı ışıltı hem sizin hem de konuklarınızın gözlerini kamaştıracak.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Pullar , Boncuklar , Kurdelalar ..

  Reklam  Dekoratif süs eşyalar yapmak için kişilerin sadece hayal güçlerini kullanmaları yeterlidir. Ardından kendileri bile yaptıklarına şaşıracaklardır. El işlerine merak duymak da bu işte başarılı olmak için avantajdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi