Patina (galvaniz Boyama)

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Hobiler Bölümünden Patina (galvaniz Boyama) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Patina (galvaniz Boyama)

  Reklam  Patina (galvaniz Boyama)

  Forum Alev
  PATİNA (GALVANİZ BOYAMA)


  Gerekli Malzemeler:
  Daha önce isteğe göre boyanmış obje
  Patina yapılması istenen renklerde akrilik boyalar
  Sünger


  Bu tekniğe mermerleme de denir. Renk seçiminizi zevkinize göre ayarladıktan sonra, süngerleme işlemini de yine isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Önce objenizi temel boyama tekniğinde anlatıldığı gibi boyayınız.  Patina işleminin yoğun ya da hafif olması size bağlıdır. Patina rengini farklı renklerden elde edecekseniz bu renkleri bir yerde karıştırınız.  Süngeri önce ıslatıp sıkınız.
  Sonra boyaya batırıp obje üzerine uygulamaya başlayınız. Bu işlemi düzenli bir çizgi şeklinde yapmaya çalışmayınız. Tersine dağınık olmalıdır. Patina yoğunluğunu zevkinize göre ayarlayınız.


  Patina bittikten sonra vernikleme yaparak objeyi kullanabilirsiniz. İsterseniz örnekte olduğu gibi dekupaj ile tamamlayabilirsiniz.


  NOT: Süngeri patina yapacağınız renklere batırmadan önce glaze'e batırırsanız renklerin birbirine daha iyi kaynaşmasını sağlayabilirsiniz.
 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: Patina (galvaniz Boyama)

  Reklam  Patina süsleme tekniği sünger yardımı ile yapılan bir boyama tekniğidir. Renklerin tonlaması isteğe göre ayarlandıktan sonra gelişi güzel dağınık bir şekilde boyanır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi