Karatepe Köyü Kalecik Ankara

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve İç Anadolu Bölgesi Bölümünden Karatepe Köyü Kalecik Ankara ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Karatepe Köyü Kalecik Ankara

  Reklam  Karatepe Köyü Kalecik Ankara

  Forum Alev
  Karatepe Köyü Kalecik Ankara

  Köyün adının nereden geldiği hakkında pek bilgi yoktur. Köy, Avşar boyuna mensuptur. Son Kurucusunun 1900 lü yılların başında buraya yerleşen Mehmet ÜNAL (Mehmet Çavuş)'un oldugu bilinmektedir. Daha öncesinde kurulduguna dair çeşitli yerlerde yıkıntı kalıntıları bulunmaktadır. Ayrıca 2009 yılı içerisinde bir ev yapımı esnasında yerin 1 - 1,5 mt altında temel taşları bulunmustur.

  Köyün son durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için bu köylülerin toplanma platformu olan Facebook'taki gurubu ziyaret edebilirsiniz.
  Ankara iline 105 km, Kalecik ilçesine 45 km uzaklıktadır. Önünden Terme çayı geçmektedir. Geçtigimiz yıllarda suyunun gittikçe azalmasına baglı olarak balık oranıda azalmıştır. Çay çevresi oldukça yeşillik, agaçlık olmasına karşın, tepe kısımlarında epeyce taş toprak alanlar görülmektedir. Ekim alanları oldukça düzgün ve verimlidir. Terme çayı bölgesinin yeşillik olmasından mütevellit, hayvancılık açısından da oldukça elverişlidir.
 2. 2
  Elvin
  Bayan Üye

  Cevap: Karatepe Köyü Kalecik Ankara

  Reklam  Yeşillik alanlarının bol olması nedeniyle hayvancılık oldukça gelişmiştir. Bunun yanında tarım alanlarının genişliği ve verimliliği de tarımın çok yapılmasını sağlamıştır.+ Yorum Gönder
kalecik karatepe cayi temiz mi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi