Allaha İmanın Faydaları

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İman Bölümünden Allaha İmanın Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Allaha İmanın Faydaları

  Reklam  Allaha İmanın Faydaları

  Forum Alev
  Allaha imanın Yararları

  Allaha iman yapılması gerekenlerden ilkidir. şirk kelimesinin anlamı Allah cc ye ortak koşmak demektir. şirkin aksi tevhiddir. Tevhid ;Allah cc nün birlik ve varlığını kabul etmeye O nun tek olduğu herşeye gücünün yettiğini kabul etmek ve inanmaktır.

  Dünya üzerindeki tüm müslümanlar aynı sesi aynı ezanı işitmekte ve kıblelerinin aynı olması tevhid inancının göstergesi olmuştur.

  Allah cc kuranda şirki şöyle bizlere sunmuştur.

  "Allah, kendisine ortak koşulmasını elbette bağışlamaz. O'ndan başka günahları dilediği kimse için bağışlar. Kim Allah'a ortak koşarsa, büsbütün sapıtmıştır." Nisa, 4/116


  Allah cc şirk koşanları kesinlikle bağışlamayacaktır. yapılan ortaklık şirk çok büyük bir günah sayılmıştır. Allah cc ye karşı ve onun koyduğu nizamları tanımayana itaat etmemek elzemdir. Dinimiz olan islam Anne ve Babaya itaat etmemizi emreder,ancak ;şirk olan yerlerde kesinlikle sözlerinin dinlenilmeyeceğini ve isteklerinin yerine getirilmemesini bizlere öğretmektedir.

  Allaha inanmak bizlere türlü faydalar kazandırır,hem madi hemde manevi faydalar bizim kazancımıza olurlar.

  Kişi iman sahibi olmadan ve Allaha ibadet etmeden asla huzuru yakalayamaz. ibadet bizler için bir nevi sıhhat ve sağlıktır.
  bunları yapan kişi sonderece huzur dolu ve sevinç içerisinde olur.

  ibadet ve inancımız bizim sağlığımızda sonderece önemli rol oynamaktadır. uzun yaşam ve sağlıklı bir hayat yaşamamız bilinmektedir.

  Yapılan araştırmalarda manevi toplum içerisinde olan kişilerin uzun ve daha güçlü olduğu tesbit edilmektedir.Allaha dua ,ibadet ve diğer ibadetler kişiye yarar kazandırmaktadır.


  ibadet ve imanın asıl amacı Allah olan tutkunluğumuzu göstermektir.
  Allaha bağlılık bizler için önemli yarar ve katkılar sağlamaktadır. içimize huzur ,kalbimize ferahlık ve yanındada sağlığımızı bizlere bahşediyor.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Allaha İmanın Faydaları

  Reklam  İbadetlerin eksik olması Allah'tan uzak bir yaşam sürdürmek dünyayı da ahireti de etkilemektedir. İnsanın iç huzuru psikolojik durumu ve sağlığını doğrudan etkilemekte rahat huzurlu sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.+ Yorum Gönder
allaha imanın faydaları,  imanın faydaları,  Allaha inanmanın faydaları,  allaha inanmanin faydalari,  allaha iman etmenin faydaları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi