Azrailin gelişi

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İman Bölümünden Azrailin gelişi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  lunatic_girl
  Usta Üye
  Reklam

  Azrailin gelişi

  Reklam  Azrailin gelişi

  Forum Alev
  AZRAİLİN GELİŞİ
  Düşün bir kere!
  Sen can çekişmektesin.
  Ölümün sıkıntısı, acısı, sarhoşluğu, gam ve ıstırabıyla boğuşmaktasın.
  Ölüm meleği ayağından itibaren ruhunu çekmeye başlamış.
  Bu çekişin acısını ayağının ta ucundan hissetmektesin.
  Sonra bu çekiş aralıksız devam eder. Can çekişme kızışır.
  Ruh aşağıdan yukarya olmak üzere bütün bedeninden çekilir.
  Acı doruğa ulaşmıştır.
  Ölümün sıkıntıları bütün bedenine yayılmıştır. Kalbin, ürperti ve üzüntü içindedir. Rabbinden gazab veya hoşnutluk müjdesini gözleyip beklemektedir. Canını almakla görevli melekten bu iki haberden birini almaktan başka bir ihtimal olmadığını an-lamışsındır.

  Ölüm Meleğinin Görünüşü

  İşte sen böyle gam, tasa, ölüm acısı ve şiddetli üzüntü içerisinde Rabbinden iki müjdeden birini beklerken, birden bire ölüm meleğinin çehresiyle yüz yüze gelirsin. Bu çehre ya en güzel veya en çirkin bir manzara arzetmektedir.

  Bedeninden ruhunu çekip çıkarmak üzere elini ağzına doğru uzatırken ona bakıyorsun. Bu hâle düşmekten ve ölüm meleğinin yüzünü görmekten dolayı nefsin zillete bürünmüştür. Ondan nasıl bir müjdeyle ansızın karşılaşacağını merak edip duruyorsun. Birden bire onun sesini duyuyorsun. Sana: “Allah’ın rıza ve mükâfatıyla sevin, ey Allah’ın dostu!” veya “O’nun gazab ve azabıyla sevin (!) ey Allah’ın düşmanı!” haberini alıyorsun.

  İşte o anda ya kurtuluş ve başarına kesin kanaat getirir ve ruhun Allah ile huzur bulur veya mahv ve helak olduğuna kani olur, kalbin ümitsizlikle dolar, Allah’tan ümit ve emelin kopar. Dünyadaki müddetinin bittiği, iz ve eserinin silindiği ve senden önce geçip gidenlerin yurduna taşındığın o anda gönlüne son derece keder ve hüzün veya neşe ve sevinç hakim olur.


  alıntıdır
 2. 2
  munzir
  Üye

  --->: azrailin gelişi

  Reklam  Bedeninden ruhunu çekip çıkarmak üzere elini ağzına doğru uzatırken ona bakıyorsun. Bu hâle düşmekten ve ölüm meleğinin yüzünü görmekten dolayı nefsin zillete bürünmüştür. Ondan nasıl bir müjdeyle ansızın karşılaşacağını merak edip duruyorsun. Birden bire onun sesini duyuyorsun
  bunu kaynağı nedir???+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi