İnşaat Teknolojisi Programın amacı

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve İnşaat Teknolojisi Bölümünden İnşaat Teknolojisi Programın amacı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  TUANA
  Emekli
  Reklam

  İnşaat Teknolojisi Programın amacı

  Reklam  İnşaat Teknolojisi Programın amacı

  Forum Alev
  İnşaat Teknolojisi

  Programın amacı; İnşaat sektöründe uygulama becerisi olan ve gelişen teknolojiye uyum sağlayan teknik eleman yetiştirmektir. Teorik ve uygulamalı eğitim sonucunda öğrencilerden hedeflediğimiz; Proje yapım ve kontrol çalışmalarında teknik bilgi ve becerileri ile inşaat mühendisine yardımcı olan, yapılara ait mimari ve statik projelerin hazırlanmasında gerekli çizimleri hem el hem de bilgisayar ortamında çizebilen, inşaat sahasının topoğrafik yapısını çıkarıp değerlendirecek düzeyde ölçüm aletlerini kullanabilen, metraj ve keşif işlemlerini yapan ve hak edişleri düzenleyebilen, şantiye iş planlarını yapabilen, yapı malzemelerine yönelik deneyleri yapabilen, meslekle ilgili kalite kontrol ve standartlara hakim mesleki paket programlarını kullanabilen, şantiye ve işletme yönetimini bilen bir İnşaat teknikeri yetiştirmek.
  İnşaat ve yapı sektöründeki hızlı büyüme sonucunda artan uzman eleman ihtiyacı, bu programın açılmasının gerekliliğini ortaya koymaktadır. İleri dönük projeksiyonla bakıldığında, Avrupa Birliği Süreci, toplum olma bilincinin artması ve deprem gerçeğinin de göz ardı edilemeyeceği inşaat sektöründe, yetişmiş elemana ülkemiz koşullarında yoğun bir talep olacağının göstergesidir. Bu alandaki gereksinimleri karşılayacak yetişmiş, bilgili ve görgülü, insan gücü yaratmak bu programın en büyük amacıdır.
  Program mezunları, inşaat sektöründe, belediyelerin ilgili birimleri, tünel ve baraj inşaat projeleri, kamu teşebbüsleri ve özel inşaat firmaların da ve proje bürolarında çeşitli görevler üstlenip yürütebilecek bilgi ve beceriyle donatılmış olarak yetiştirilecektir. Programda staj dönemlerinde öğrenciler özellikle uygulamaya dönük olarak deneyimlerini oluşturacaklardır.
  Bu Programdan mezun olan öğrenciler; pek çok iş alanında tekniker ve proje sorumlu yardımcısı olarak istihdam edilebilmektedir.
  Eğitim Süresi :2 Yıl
  İsteğe Bağlı Hazırlık :Var
  Eğitim Dili: Türkçe
  Puan Türü :SAY 1
  Öğretim Saatleri :
  Örgün Öğretim; Hafta içi saat 08.30 - 17.30 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: İnşaat Teknolojisi Programın amacı

  Reklam  peki bayanlar için uygun bi meslekmidir? 3. 3
  Ziyaretçi
  İnşaat teknolojisinde seçmeli derslerden hangilerini seçmeliyim yardımcı olurmusunuz.+ Yorum Gönder
inşaat teknolojisi nedir ,  inşaat teknolojisi bölümü hakkında bilgi,  inşaat teknolojisi hakkında bilgi,  insaat teknolojisi nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi