Cinlerle ilişki kurulabilir mi? Kadınların cinlerden çocuk doğurabildikleri doğru mudur?

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İslami Sorular - Cevaplar Bölümünden Cinlerle ilişki kurulabilir mi? Kadınların cinlerden çocuk doğurabildikleri doğru mudur? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mum
  Özel Üye
  Reklam

  Cinlerle ilişki kurulabilir mi? Kadınların cinlerden çocuk doğurabildikleri doğru mudur?

  Reklam  Cinlerle ilişki kurulabilir mi? Kadınların cinlerden çocuk doğurabildikleri doğru mudur?

  Forum Alev
  Cinlerle ilişki kurulabilir mi? Kadınların cinlerden çocuk doğurabildikleri doğru mudur?


  Cin insan gibi akıl ve şuur sahibi bir çeşit mahlûktur. Yalnız nasıl olduğunu bilemeyiz, varlığında şüphe yoktur. Çünkü Kur'ân-ı Kerîm, tevili mümkün olmayan bir ifade ile onların varlığından, küfür ve imanlarından söz ediyor. Bu bir gerçektir, varlıklarını inkâr etmek küfürdür.

  Bu konuda bazı alimler caiz olduğunu söylüyor ise de delillerinin zayıf olduğu ve gerçekleşmesinin de zor olduğu ifade ediliyor.

  Onlarla evlenme meselesine gelince, mümkün mü değil mi pek bilinmez. Onlarla evlenmekten söz eden, daha çok avamdır. Şimdiye kadar herhangi bir insanın cinlerle evlendiği sabit olmamıştır. Sorulduğu için bu mesele dile getirildi, yoksa üzerinde durmaya değmez ve onlarla evlenmek uzak bir ihtimal de olsa, fıkıh kitaplarımız onu ihmal etmemişler, dile getirmişlerdir; şöyle ki:

  Bir insanın bir hayvan ile, cins ayrılığı olduğu için evlenmesi caiz olmadığı gibi cinni ile de evlenmesi caiz değildir (1).

  1-el-Feteva'l-Hadisiyyes. 167

  Halil GÜNENÇ, Günümüz Meselelerine Fetvalar II. 111 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Cinlerle ilişki kurulabilir mi? Kadınların cinlerden çocuk doğurabildikleri doğru mudur?

  Reklam  Bazı insanlar cinlerle iş birliği yaparak büyü gibi işlere yeltenmeleri sonucu bu tür düşüncelerin oluşmasına sebep olmuşlardır. Tarihten bugüne cinlerle evliliğin söz konusu olduğunu savunan bir görüş ve kanıt bulunmamaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi