Evde Tek Başıma Kaldığım Zaman Korkuyorum

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İslami Sorular - Cevaplar Bölümünden Evde Tek Başıma Kaldığım Zaman Korkuyorum ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mirkan38
  Aktifleşmemiş Üye
  Reklam

  Evde Tek Başıma Kaldığım Zaman Korkuyorum

  Reklam  Evde Tek Başıma Kaldığım Zaman Korkuyorum

  Forum Alev
  ya ben evde tek yatıom ya da tek oldugumda çok korkuom ya dua da ediom ama kendimi rahat hissetmiom napabilirim 2. 2
  Hüsran_01
  Üye

  --->: Evde Tek Başıma Kaldığım Zaman Korkuyorum

  Reklam  Müslüman itikad sahibi bir insandır. Her an onu görüp gözetleyen bir yaratacısının olduğunu bilip tüm elem ve korkudan uzak emin olur. Çünkü bilir ki Allah dilemedikçe ona hiç kimse bir zarar vermeyecektir.

  Korku ve nazar gibi şeylerden korunmak için dua etmek ve âyet ile hadis gibi şeyleri yazıp taşımak dinen caizdir. Abdullah bin Ömer Peygamberden (sav) şöyle rivayet etmiştir: "Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: Allah'ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah'ın sözlerine sığınırım" O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı (Ebu Davud, Nesâî, Tirmizî).

  Cinni şeytanların şerrinden korunmak için Felak ve Nas sürelerini okumayı Peygamberimiz tavsiye etmektedir.

  SİE 3. 3
  Ziyaretçi
  arkadaşalr bende korkuyorum rüzgardan bir poşet haraket ettiğide bile krkuyorum namaz kılarken önümden buharlar geçiyor seslewr duyorum mesela :sıııııııssss diye bazende bir demirin ahşap tahtada sültürmesi bunnu için dua okuyorum gine korkuyorum korkudan afedersiniz tuvalete bile gidemiyorum su içemiyorum yani su içmeye gidemiyorum korkuyorum anca kardeşimle gidiyorum 4. 4
  Ziyaretçi
  Evde ben korunma dualarını okuyorum hiç sıkıntı çekmiyorum

 5. 5
  Ziyaretçi
  selamun aleykum kardeşlerim.Merak etme :) o herkezde var.şeytan senı korkuyla sınıyo.ben erkegım bende de oluyo.normalde hiç bişeyden korkmam sadece namazda korkuyorum.geçen gün evde gunduz yine namaz kılıyorum arkadan bi cıt sesı geldi selam verdim namazı bozdum kalbim kut kut atıyodu.namazdan ayrıldıgım an korku geçiyo :) bunu anlamayacak bişey yok eğer bunu atlatırsanız şeytanın diğer vesvesesi gelecek.agzınız kalbınız Allah'ı zikredecek ama beynınız sankı Allah'a şirk kosuyomus gibi küfür babında hatta dahada fazlası gelecek sakın deyim bu en kötüsü eğer buraya kadar gelırsenız ne mutlu size bu genç yaşta olur kardeşlerim gençsenız bunlar basınıza gelecek sakın deyim aldırmayın.Siz Allah'a şirk kosmuyosunuz o sizin nefsınızle birleşen şeytan ve şeytanlaşmıs cindir.karanlık yerde namaz kılmamaya özen gösterin bu durum devam ederken tabi :) bide namazları kısa tutun.kısa tutun derken yatıp yatıp kalkmayın tadili erkana uyun :) ben daha 25 yaşındayım bunlar hala benım başımda ve bunlar oldugu için kendimi cok mutlu hissediyorum :) yoksa şeytan senin neyine gelecek demi :) Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi