Kadınlar cenaze namazı kılabilir mi?

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İslami Sorular - Cevaplar Bölümünden Kadınlar cenaze namazı kılabilir mi? ile ilgili Kısaca Bilgi
  1. 1
    mum
    Özel Üye
    Reklam

    Kadınlar cenaze namazı kılabilir mi?

    Reklam



    Kadınlar cenaze namazı kılabilir mi?

    Forum Alev
    Kadınlar cenaze namazı kılabilir mi?
    Cevap: Evet, kılabilirler. Ö.N. Bilmen merhumun Büyük islam İlmihali'nin Namazla ilgili bölümünün 563 ve 565. maddelerim dikkatlice okuyunuz.



  2. 2
    DURİE
    Bayan Üye

    Cevap: Kadınlar cenaze namazı kılabilir mi?

    Reklam



    Cenaze namazını kadınların kılması caizdir. Erkeklerin arkasında ya da erkeklerin olmadığı zamanlarda kılabilirler. Nitekim peygamber efendimiz cenazesinin üstüne ehlinden olan kadınların da kılmasını istemiştir.







+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi