Cin Gördüm

Konu Kapatılmıştır
İslami Konular ve İslami Sorular - Cevaplar Bölümünden Cin Gördüm ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  emir_benn
  Yeni Üye
  Reklam

  Cin Gördüm

  Reklam  Cin Gördüm

  Forum Alev
  s.a arkadaşlar ben küçükten beri karabasan gibi şeylerle boğusuyorum karabasan gelmeden önce bi kaç saat öncesi heyecan basıyor hissediyorum hep saat gece 1.30 oluyo bi gece gece lambası yanık uyuyorum loş ısık koridorda açık odaya birinin girdğini hisssetim yatağımın altından tren geçiyo gibi ses geldi o titresime uyandım cmaın kenarında babun maymunlarını bilirsiniz öyle bir maynun otuyor bana bakıyordu gözgöze geldık gözlerimi ayrımadan yataktan kalktım ayaktayım yüzü ay gibi sarı kıllı bişey uzun suratlı yatağın altınta balta vardı almak için eğildim saniyelik olayda kayboldu oturdğu yere gittim kolumu uzatınca tüylerim kalkıyordu çekince iniyordu aynı tv ekranına kolunu yanastırın iyice elektirklenmeden kalkıyo öyle oldu başka günde gene yatıyorum gözümü açtım 2 metre boyunda biri yatağın basına bana bakıyo yüzü belli değil ama gneiş omuzlu kalkınca kayboldu ertesi gece babam yattı benim yatakta o gördü aynısı en son olarakta gecen gene gece oldu yatağım basında siyah bir gögle gördüm insan gib aynı vucut yapısı tekme attım kayboldu arada böyle gelip gidiyolar bana yasım 33 ..saygılarla 2. 2
  mimik14
  Emekli

  --->: Cin Gördüm

  Reklam  olabilir aynı şeyi bende yaşadım 3. 3
  crayziso
  Usta Üye
  Alıntı emir_benn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  s.a arkadaşlar ben küçükten beri karabasan gibi şeylerle boğusuyorum karabasan gelmeden önce bi kaç saat öncesi heyecan basıyor hissediyorum hep saat gece 1.30 oluyo bi gece gece lambası yanık uyuyorum loş ısık koridorda açık odaya birinin girdğini hisssetim yatağımın altından tren geçiyo gibi ses geldi o titresime uyandım cmaın kenarında babun maymunlarını bilirsiniz öyle bir maynun otuyor bana bakıyordu gözgöze geldık gözlerimi ayrımadan yataktan kalktım ayaktayım yüzü ay gibi sarı kıllı bişey uzun suratlı yatağın altınta balta vardı almak için eğildim saniyelik olayda kayboldu oturdğu yere gittim kolumu uzatınca tüylerim kalkıyordu çekince iniyordu aynı tv ekranına kolunu yanastırın iyice elektirklenmeden kalkıyo öyle oldu başka günde gene yatıyorum gözümü açtım 2 metre boyunda biri yatağın basına bana bakıyo yüzü belli değil ama gneiş omuzlu kalkınca kayboldu ertesi gece babam yattı benim yatakta o gördü aynısı en son olarakta gecen gene gece oldu yatağım basında siyah bir gögle gördüm insan gib aynı vucut yapısı tekme attım kayboldu arada böyle gelip gidiyolar bana yasım 33 ..saygılarla

  Büyüden ve Cinden korunmak içinSual: Ruhi sıkıntılardan, korkulardan ve çeşitli sıkıntılardan kurtulmak ve büyü çözmek için ne yapmak gerekir? Cinden korunmak için hangi duaları okumalı?
  CEVAP
  Allahü teâlâ, her şeyi sebeple yaratır. Bir şeye kavuşmak için, bu şeyin yaratılmasına sebep olan şeyi yapmak gerekir. Her şeyin yaratılmasında ortak olan manevi sebep, sadaka vermek, 70 kere (Estağfirullah min külli mâ kerihallah) duasını okumaktır. Bu iki manevi sebep, maddi sebepleri bulmaya da yardım eder. Ruhi sıkıntıların çoğu, cinden ve büyüden meydana gelir. Ruhi hastalıklar, sara ve cinden korunmak için, kıymetli kitaplarda bildirilen dualardan bazıları şunlardır:

  1-
  Euzü Besmele ile Fatiha suresini okumalı.

  2-
  Euzü Besmele ile iki Kul-euzü okumalı.

  3-
  Bir miktar suya Âyet-el kürsi, İhlas ve Muavvizeteyn [Nas ve Felak] surelerini okumalı. Büyü yapılan kimse bundan üç yudum içmeli, kalan su ile gusletmeli.

  4-
  Sedir ağacının 7 tane yeşil yaprağı ezilip su ile karıştırılır. Üzerine Âyet-el kürsi, İhlas ve Kul-euzüler okunur. 3 yudum içip geri kalanla gusledilir.

  5-
  Üç kere Salevat ve Fatiha, Âyet-el kürsi, Kâfirun, İhlas, Felak ve Nas sureleri yedişer defa okunup hastaya üflenir. Bunlar tekrar okunup hastanın yatağına, evin her yerine, bahçeye üflenir.

  6-
  Fatiha, Âyet-el-kürsi ve 4 Kul [Kâfirun, İhlas, Felak ve Nas sureleri]yedişer kere okunup hastaya üflenirse, büyü, nazar, hayvan sokması ve bütün dertler için iyi gelir. Tuza okunup, suda eritip içirmek ve ısırılan yere sürmek de olur.

  7-
  Sabah akşam, Bekara suresinin başından 4 âyet ve Âyet-el kürsi ile, Âyet-el kürsiden sonraki iki âyeti ve Bekara suresinin sonundaki 3 âyet, delinin üzerine okunursa, iyi olur.

  8-
  Sabah akşam 24 kere Estağfirullah denir, sonra (Estağfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) denir. Sonra 11 İhlas ve 7 kere Fatiha ve 33 kere, Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed okuyup, sevabı Peygamber efendimizin ve Eshab-ı kiramın ve Evliyanın ve sonra isimleri okunarak Silsile-i aliyye büyüklerinin ruhlarına hediye edilir. Bunların hürmetine şifa vermesi için dua edilir. Her gün sabah-akşam böyle dua edilir.

  9-
  Günde 500 kere (La havle vela kuvvete illa billah-il-aliyyilazim) okumalı! Başlarken ve bitirince yüz kere salevat getirmeli. [Bunu her gün muhakkak okumalı, ihmal etmemeli.]

  10-
  Ha-Mim Mümin suresinin başından masir’e kadar ve Âyet-el kürsi okumalı.

  11-
  La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehülmülkü velehülhamdü vehüve alâ külli şeyin kadir okumalı.

  12-
  Cuma günü seher vakti, sağ elinin içine Nisa suresi 99. Âyeti, vemen yahruc’dan rahimâ’ya kadar yazılır, sonra dili ile yalanıp yutulur. 40 yıllık büyü de olsa çözülür.

  13-
  Sar’adan kurtulmak ve cinden korunmak için Âyât-i hırz okunmalıdır! Âyât-i hırz, şu sure ve âyetlerdir:

  Fatiha,
  Bekara
  1,2,3,4,5 ve 163,164 ve 255,256,257 ve 285,286,

  Âl-i İmran
  18,19. âyetten sadece: “İnneddine indellâh-il-islam” kısmı,
  Âl-i İmran 26,27 ve 154,

  En’âm
  17,
  A’râf 54, 55,56,

  Tevbe
  51 ve 128,129,
  Yunüs 107,

  Hud
  56,
  İbrâhim 12,

  İsrâ
  43 ve 110,111,
  Mü’minun 116,117,118,

  Ankebut
  60,
  Rum 17,18,

  Fatır
  2,
  Yasin 83,

  Saffat
  1,2,3,4, 5,6,7,8,9,10,11 ve 180,181,182,
  Feth 27,28,29,

  Rahmân
  33,34,35,36,
  Hadid 1,2,3,4,5,

  Haşr
  21,22,23,24,
  Cin 1,2,3,4,5,6,

  Buruc
  20,21,22,
  İhlâs, Felâk ve Nâs sureleri.

  Âyât-i hırz nasıl okunur?
  Abdest alınıp, 7 istiğfar ve 11 salevat okunup, hastanın sıhhatine niyet ederek, güneş doğduktan ve ikindi namazından sonra, günde iki defa hasta üzerine okunmalı, işaretli yerlerde, hasta üzerine üfürülmeli, şifa buluncaya kadar [kırk gün kadar] devam etmeli. Her defası sonunda, bir Fatiha okuyarak sevabı, Peygamber efendimizin ve Behaeddin Buhari, Ahmed Rıfai ve imam-ı Rabbani hazretlerinin ruhuna hediye edilmeli. Bir nüsha da yazıp, yanında taşırsa, sihirden, büyüden, nazar değmesinden korur. Muradı hasıl olur.

  Peygamber efendimizin üç türlü ilaç kullandığı bildirilmiştir. Kur’an-ı kerim veya dua okurdu. Fen ile bulunan ilaçları kullanırdı. Her ikisini karışık da kullanırdı. (Mevahib)

  Kur’an-ı kerimin ve duanın etki etmesi için bazı şartların gözetilmesi lazımdır. Okuyanın veya yazanın ve hastanın buna inanması, hastanın zararlı olan gıdalardan, şüpheli ilaçlardan perhiz etmesi, sıcaktan ve soğuktan sakınması lazımdır. Okuyan kimsenin, itikadının bozuk olmaması, haram işlemekten, kul hakkından sakınması, haram ve habis şey yiyip içmemesi ve karşılık olarak ücret almaması şarttır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  (Allahü teâlâyı unutarak, gafletle edilen dua kabul olmaz.) [Tirmizi]

  İmam-ı Şarani hazretleri, (Kuşluk namazına devam edene, cin musallat olmaz) buyurdu. Cin mektubunu, yanında veya evinde bulundurana, cin gelmez ve dadanmış olan cin de gider.

  Dua, ilaç gibidir. Allahü teâlâ dilerse tesir eder. Yani tesirini Allahü teâlânın verdiğine inanmalıdır!
  Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  (Dert-bela gelince, Hz.Yunus’un duasını okusun! Allahü teâlâ onu muhakkak kurtarır. Dua şudur: Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke, inni küntü minez-zâlimin.)
  [Hakim]

  Korku ve belalardan korunma duaları
  Sual:
  Korku ve belalardan korunmak, kurtulmak için ne yapmalı, hangi duaları okumalı?


  CEVAP
  İmam-ı Rabbani hazretleri, talebeleri ile, uzak bir yere giderken, gece, bir handa kaldılar. (Bu gece bir bela zuhur edecektir. [Besmele ile] (Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemai ve hüves-semi’ul alim) duasını üç defa okuyun) buyurdu. Gece büyük yangın oldu. Her odada eşyalar yandı. Duayı okuyanlara bir şey olmadı.

  Dert, bela, fitne, hastalık, nazar, sihir ve zalimlerin şerrinden korunmak için, sabah akşam, imam-ı Rabbani hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, 3 defa okumalıdır. Âyât-i hırz okununca da, bu duayı okumalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  (Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemai ve hüves-semi’ul alim duasını sabah 3 kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez.) [İbni Mace]

  Korkulu yerde ve düşman karşısında, emin ve rahat olmak için Li ilafi’yi okumalıdır. Tecrübe edilmiştir. Gece ve gündüz, hiç olmazsa, 11 defa okumalıdır! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
  (“Euzü bikelimâtillahi-ttammâti min şerri mâ haleka” duasını okuyana, o yerden kalkıncaya kadar, hiçbir şey zarar veremez.) [Müslim]

  (Issız bir yerde, bir şey kaybeden veya bir yardıma ihtiyacı olan, “Ey Allah’ın kulları bana yardım edin” desin! Her yerde, sizin görmediğiniz Allah’ın kulları vardır. Korkulu yerde üç kere, Allah’ın kulları, bana yardım edin demelidir.)
  [Taberani]

  (Hasbiyallahü ve ni’mel vekil sözü her korku için bir emniyettir.)
  [Deylemi]

  Korkulu şeyden kurtulmak ve bir dileğe kavuşmak için Taha suresinin 37. âyetinden [velekaddan] 39. âyetin sonuna [ala ayniye] kadar olan kısım, su geçirmez bir şeye 7 defa sarıp veya içi görünmeyecek şekilde PVC yaptırıp yanında taşımalıdır. Faydası çok görülmüştür.

  İmam-ı Rabbani hazretleri cinden korunmak için ve korkulu zamanlarda, (Lâ havle velâ kuvvete illa billah-il-aliyyilazim) okunmasını emrederdi. Muhammed Masum hazretleri buyuruyor ki:
  Dertlerden kurtulmak ve murada kavuşmak için 500 kere Lâ havle velâ kuvvete illâ billah demeli, okumaya başlarken ve okuduktan sonra yüzer kere salevat-ı şerife okuyup dua etmelidir. (m.174. c.2, m.32)

  Dertlerin, belaların gitmesi için, istiğfar okumak da çok faydalıdır, çok tecrübe edilmiştir. Hadis-i şerifte, (İstiğfara devam edeni, çok okuyanı, Allahü teâlâ, dertlerden, sıkıntılardan kurtarır. Onu, hiç ummadığı yerden rızıklandırır) buyuruldu. İstiğfar, insanı her murada kavuşturur. Tevbe etmeli, istiğfarı çok okumalı. Bütün dertlere, sıkıntılara karşı faydalıdır. Allahü teâlâ, (İstiğfar okuyun; imdadınıza yetişirim) buyurdu. (Hud 52)

  Sual: Muskanın dinimizdeki yeri nedir?
  CEVAP
  İçinde küfre sebep olan muskaları yazmak ve kullanmak caiz olmaz. Büyüyü büyü yaparak çözmek de haramdır. Büyücü, cinci hoca denilen insanlara gitmemeli, dediklerine inanmamalı. Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye’de sihir, büyü bahsini mutlaka okumalıdır.

  Sual:
  Karı kocanın arasını bulmak için şirinlik muskaları yapılıyor, Hanım beni sevsin diye böyle bir şirinlik muskası yapmam caiz mi?
  CEVAP
  İçinde küfre sebep olacak ifadeler yoksa veya haram olan bir yazı bulunmazsa caizdir. Caizdir derken ehli sünnet itikadını bildirdik. Kime olursa olsun yaptırılabilir demek değildir. Ancak bunu hiçbir ücret almayan ehli sünnet salih bir insan yapmalı, böyle insan yoksa yaptırmamalı, cinci hoca denilen insanlara gitmek caiz değildir. Muskaya tesir veren de Allahü teâlâdır. Yani her muska tesirli olmaz, ilaç gibidir, Allahü teâlâ dilerse tesir eder. Aslında, karı kocanın ikisi de namazını kılar, dinimizin güzel ahlakına uyarlarsa, birbirlerinin hak hukukuna riayet ederlerse böyle şeylere lüzum kalmaz. O evde sevgi değil, ilahi aşk başlar. Bütün sıkıntıların asıl sebebi dine uymamaktır.

  Sual: Cin yerine üç harfliler deniyor. Cin denirse, onlar çağırılmış mı oluyor? Böyle bir şey var mı?
  CEVAP
  Böyle bir şey yok. Cine, cin demenin hiç mahzuru yoktur. Cin çağırılınca gelmez. Çağırılamasa da musallat olabilir. İmam-ı Rabbani hazretleri, cinden korunmak için, (Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azîm) okunmasını emrederdi.

  Sual:
  Bazı kimseler cinlerin varlığını inkâr ediyorlar. Bazıları da, Kur’an-ı kerimde cin suresi olduğu için, cinlerin varlığını inkâr etmiyorlar ama, zarar verebileceklerini kabul etmiyorlar. Cin psikolojik zarar verebilir mi?
  CEVAP
  Evet zarar verebilir, hastalık yapabilir. Hafaza melekleri, insanı cinlerin zararından korurlar. Cinden korunmak için âyât-i hırzı üstümüzde taşımak gerekir. Bir hadis-i şerif meali şöyledir:
  (Evinde, Fatiha ve Âyet-el kürsi okuyana, o gün cin ve şeytan zarar veremez.)
  [Deylemi]

  Cinler insanların damarlarına kadar girip zarar verebilirler. Cinlerin meydana getirdiği hastalıklardan korunmak için çeşitli dualar vardır. Duaların en kıymetlisi, faydalısı Fatiha suresidir. Hadis-i şerifte, (İlaçların en iyisi Kur'an-ı kerimdir) buyuruldu. Hastaya okunursa, hastalığı hafifler. Eceli gelmemiş ise, iyi olur. Eceli gelmiş ise, ruhunu teslim etmesi kolay olur.

  Mecmua-tül-fevaid
  kitabında, (Bir kimse, cin mektubunu, yanında taşısa veya evinde bulundursa, bu kimseye, eve ve etrafına cin gelmez ve dadanmış olup zarar veren cin de gider) diyor.

  Sual: Benim kafama takılan nokta şu oldu, mademki dinimizde sihrin, büyünün yeri yoktur, o halde neden olmayan bir şeyden kurtulmanın tavsiyeleri oluyor?
  CEVAP
  Dinimizde adam öldürmek, büyü yapmak gibi büyük günahtır. Fakat bir adam bıçaklanmışsa, doktorlar tedavi etse, adam bıçaklamak günahtır, tedavisi niçin yapılıyor denir mi? Büyü sihir yapmak günahtır. Fakat yapılan büyüyü çözmek niye sakıncalı olsun ki? Büyüyü büyü yaparak çözmek haramdır. Yoksa dua ile âyet ile büyüyü çözmek lazımdır. Peygamber efendimize de büyü yapıldı. Tabii sonra çözüldü.

  Sual: Bazı hocalar, hırsızın sidikliğini bağlıyoruz diyorlar. Böyle bir şey yaptırmak günah olur mu?
  CEVAP
  Küfre sebep olmayan çareleri yapmak caizdir. Her çare muhakkak tesir etmez. Bu niyetle yaptırmak günah olmaz. Yapanın salih ve ücret almaması şarttır.

  Sual:
  Büyü çözmek için, (Bâtıl Name) kitabını okumak caiz mi?
  CEVAP
  Caiz. Ancak, kâfir, bid'atçi okursa fayda vermez. En iyi ilaç, Ehl-i sünnet itikadını öğrenip dine uymak, sonra okumak ve dua. Başka ilaca ihtiyaç yok.

  Sual:
  Büyüyü büyüyle çözmek caiz mi?
  CEVAP
  Büyü çözmek günah olmaz, sevap olur. Büyüyü büyü ile çözmeye kalkmak haramdır. Âyetlerle dualarla çözmek ise caizdir, günah değildir, sevaptır.  Herhalde yukarıdaki bilgiler yeterli olacaktır... 4. 4
  mumsema
  Özel Üye
  Alıntı emir_benn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  s.a arkadaşlar ben küçükten beri karabasan gibi şeylerle boğusuyorum karabasan gelmeden önce bi kaç saat öncesi heyecan basıyor hissediyorum hep saat gece 1.30 oluyo bi gece gece lambası yanık uyuyorum loş ısık koridorda açık odaya birinin girdğini hisssetim yatağımın altından tren geçiyo gibi ses geldi o titresime uyandım cmaın kenarında babun maymunlarını bilirsiniz öyle bir maynun otuyor bana bakıyordu gözgöze geldık gözlerimi ayrımadan yataktan kalktım ayaktayım yüzü ay gibi sarı kıllı bişey uzun suratlı yatağın altınta balta vardı almak için eğildim saniyelik olayda kayboldu oturdğu yere gittim kolumu uzatınca tüylerim kalkıyordu çekince iniyordu aynı tv ekranına kolunu yanastırın iyice elektirklenmeden kalkıyo öyle oldu başka günde gene yatıyorum gözümü açtım 2 metre boyunda biri yatağın basına bana bakıyo yüzü belli değil ama gneiş omuzlu kalkınca kayboldu ertesi gece babam yattı benim yatakta o gördü aynısı en son olarakta gecen gene gece oldu yatağım basında siyah bir gögle gördüm insan gib aynı vucut yapısı tekme attım kayboldu arada böyle gelip gidiyolar bana yasım 33 ..saygılarla
  ve aleykumusselam ve rahmetullah emir_benn
  kardeşim bunların tamamı vesevese. şayet var olduğunu farzedelim düzenli olarak ayetel kursi, ihlas, felak ve nas sürelerini oku bir de vereceğim linkteki duayı okursan Allahın izniyle bir şeyin kalmaz

  http://www.yudumla.com/forum/herseyi...si-t31493.html

 5. 5
  qu!ck
  Emekli
  benim teyzemin oğluda görüyomuşş.beyaz ruh gibi bişiy görüyorum dedi ama ben pek inanmadım ama yemin ediyor doğuru mu?böyle bişiy olabilir mii

 6. 6
  mumsema
  Özel Üye
  Alıntı qu!ck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  benim teyzemin oğluda görüyomuşş.beyaz ruh gibi bişiy görüyorum dedi ama ben pek inanmadım ama yemin ediyor doğuru mu?böyle bişiy olabilir mii
  kardeşim cin görünmez ve görülenlerin hayalden öteye geçmediğini bilin.

  sadece vesvese bunlar. kendi kendilerine oluşturuyorlar.

  Allah acil şifa versin/vesveselerden kurtarsın

 7. 7
  gazazdogan
  Üye
  kardes sen onlarla uğraşmassan okrkma onlarda senle uğraşmaz ;) adlarını ağzına alma ve düşünme ;)

 8. 8
  emir_benn
  Yeni Üye
  valla öyle diyorusunu yok diye ama peygamberimizde cinlerin peygamberi onlara kuranı kerim okumus demekki onlarla gördü hz. sülaymana cinlerin emrine verilmiş onları çalıstırmıs onlardan korkmuyorumda eğer denk gelirse konusucam onlarla

 9. 9
  CcC_cemil
  Aktifleşmemiş Üye
  ya beLki komik gelicek ama o karabasan deniLen şey gece üstünüzü açık bırakınca oLuor :D:D:D

 10. 10
  elifizmir
  Özel Üye
  Konuyu Dağıtmanın veya başka yönlere çekmenin bir anlamı oldugunu sanmıyorum ...

  Konuyu açan arkadaşımıza gerekli ve doyurucu açıklamalar yapılmıştır ...  KONU KAPALIDIR


 11. 11
  mum
  Özel Üye

  --->: Cin Gördüm

  Reklam  Alıntı emir_benn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  valla öyle diyorusunu yok diye ama peygamberimizde cinlerin peygamberi onlara kuranı kerim okumus demekki onlarla gördü hz. sülaymana cinlerin emrine verilmiş onları çalıstırmıs onlardan korkmuyorumda eğer denk gelirse konusucam onlarla
  tabi ki cinler vardır amenna bunu inkarden zaten yok sorun göülüp görürlmemesi.

  cinlerin ateşten yaratıldığını ve görülmeyeceğine de iman etmişiz

  selametle


Konu Kapatılmıştır
cin gördüm,  evde cin gördüm,  cin gordum,  gece cin gördüm,  arkadaşlar cin gördüm
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi