İkv Kullanım Sözleşmesi

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve İstanbul Kıyamet Vakti Bölümünden İkv Kullanım Sözleşmesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  OR@L
  Usta Üye
  Reklam

  İkv Kullanım Sözleşmesi

  Reklam  İkv Kullanım Sözleşmesi

  Forum Alev
  Kullanım Sözleşmesi

  İstanbul Kıyamet Vakti (Oyun), MYNET MEDYA YAYINCILIK ULUSLARARASI ELEKTRONİK BİLGİLENDİRME VE HABERLEŞME HİZMETLERİ A.Ş (Mynet) ve SOBEE YAZILIM TİCARET LTD. ŞTİ. (Sobee) tarafından Birlikte Eser Sahipliği kapsamında müşterek olarak geliştirilmiş bir bilgisayar oyunudur. İndirerek, deneyerek, üye olarak ve/veya oyunu satın alarak burada yazılanları okuduğunuzu, anladığınızı, kullanım şartlarına ve ilgili yasalara uyacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz.

  "Siz", "sizin", "sizinki" gibi terimler, kullanıcılar yada satın alan kişiler için kullanılmaktadır. "Mynet", "Sobee", "biz", "bizim", "bizimki" gibi terimler ise Mynet ve/veya Sobee için kullanılmaktadır. Bu terimlerin çoğul kullanımları da, yine adı geçen tarafları ifade eder.

  1. Giriş

  Oyun da dahil olmak üzere ancak onunla sınırlı kalmayacak şekilde sitelerimize ait bütün içerik, materyaller, dökümanlar, bilgiler, grafikler, tasarımlar, ürünler, yazılımlar, güncellemeler, yamalar ve servisler, ilgili antlaşmalarla ve fikir / sanat eserleri kanunları ile yasal olarak korunmaktadır. Oyuna ve web sitelerine erişmeye çalışanlar bunun sorumluluğu üstlenirler ve hiçbir kısıtlama olmadan Internet, veri aktarımı, e-posta ve gizlilik ile ilgili yasalara uymayı taahhüt ederler. Oyunun, web sitelerinin ve materyallerin burada belirtilen kullanım şartlarına aykırı kullanılması durumunda Mynet ve Sobee'nin, web sitelerine erişiminizi ve kullanımınızı sonlandırma hakkına sahip olduğunu kabul ediyorsunuz. Sonlandırma halinde, sitelerimizden elde etmiş olduğunuz ve lisansını satın almadığınız tüm materyalleri ve uygulamaları yok etmekle mükellefsiniz. Sitelerimizi ve Oyunu kullanma hakkınızı ve bu amaçla size verilmiş şifreleri veya size tanınmış herhangi bir başka hakkı başkalarına devredemezsiniz.

  2. Kullanım Koşulları

  Sitelerimizden indirilmiş Oyun, herhangi bir uygulama yada kod, dosyalar, kodla oluşturulmuş veya koda entegre edilmiş resimler, Oyunla birlikte gelen veriler, güncellemeler, yamalar ve bunlarla sınırlı olmayan Oyuna ait diğer unsurların kullanımı, burada belirtilen kullanım koşulları ile tanımlanmıştır. Oyuna ve ilgili uygulamalara erişim yada oyunun indirilmesi, size hiçbir şekilde Oyuna ve uygulamalara sahiplik veya herhangi bir fikri mülkiyet hakkı vermez.

  Oyunun resmi websitesi www.istanbuloyun.com adresi ile belirlidir.

  Oyuna erişim, www.istanbuloyun.com websitesinden indirilmesi ve bilgisayarınıza kurulması gereken oyun yazılımı ile yapılmaktadır. Sözü edilen yazılıma ait teknik gereksinimler websitesinde duyurulmaktadır. Websitesinde yeralan test programı yardımıyla oyunu indirmeden önce bilgisayarınızın oyunu oynamaya uygun olup olmadığını test edebilirsiniz.

  Oyunu indirdikten sonra oyuna giriş yapabilmeniz için Mynet Üyesi olmanız gerekmektedir.

  İstanbul Kıyamet Vakti, Internet üzerinden ve oyun sunucuları yardımıyla oynanan bir oyundur. Bu nedenle, oyunu oynayabilmek için Internet bağlantınızın aktif olması gerekmektedir. Internet bağlantılarında servis sağlayacılardan ve/veya altyapıdan kaynaklanabilecek gecikmelerden ve/veya kesintilerden Mynet ve/veya Sobee hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  Oyuna giriş yapmaya çalıştığınızda o anki aktif kullanıcı sayısına bağlı olarak oyun sunucularının tamamı dolu olabilir. Sadece ücretli kullanıcılar oyun sunucularına öncelikli erişim hakkına sahiptirler.

  Oyun yazılımı ve oyun sunucuları arasındaki iletişimin geriye doğru mühendislik yöntemleri ile çözülmeye çalışması, dinlenmesi, değiştirilmesi, başka sunuculara yönlendirilmesi, oyun sunucularının emüle edilmesi, başka oyun sunucularının kurulması ve/veya işletilmesi kullanım koşullarına aykırıdır. Bu tip faaliyet içinde bulunan kişi ve kurumlar hakkında Mynet ve/veya Sobee her türlü hukuki işlemi başlatma hakkında sahiptir.

  Oyun içi sohbet (chat) alanlarında; reklam, terörizm ve terör örgütleri, Atatürk, bayrak, cumhuriyet, devlet, din, ırkçılık, uyuşturucu, politikacılar yada diğer tüzel hakkında yazışmalar, pornografik içerik, argo kelimelerin kullanımı ve diğer oyuncuları tacize yönelik davranışlar kullanım kurallarına aykırıdır. Bu tip davranış içinde bulunan kullanıcıların Mynet ve/veya Sobee yetkilileri tarafından geçici ve/veya kalıcı süre ile oyuna erişimleri engellenebilir. Yasal zorunluluklar nedeniyle talep etmesi durumunda, sözü edilen kişilerin kişisel bilgileri yetkili merciler ile paylaşılabilir.

  3. Uyarılar

  Kullanım koşulları veya diğer kurallardaki değişiklikleri içeren ama onlarla sınırlı olmayan uyarılar; e-posta, normal posta veya sitelerdeki uyarı linkleriyle yapılabilir. Kullanım koşulları size haber verilmeden değiştirilebilir. Kullanım koşullarını periyodik olarak gözden geçirerek, uygun davrandığınızdan emin olmak durumundasınız. Ayrıca, bazı uygulama ve servisleri kullanırken, o uygulama ve servislere özel ve size zaman zaman gösterilen yada gönderilen kurallara uymak durumunda kalabilirsiniz. Bütün bu şartlar ve kurallar, bu vesileyle, burada belirtilen kullanım şartlarına dahil edilmiş kabul edilir.

  4. Lisans Hakkı

  İndirme, deneme, satın alma ve/veya bir oyuna abone olmak size; bireysel, münhasır olmayan, devredilmeyen ve ticari olmayan bir kullanım lisansı verir. Oyun ve uygulamaların telif hakkı kanunlarınca korunduğunu ve fikri mülkiyetinin sahibinde olduğunu kabul ediyorsunuz. Bu bağlamda, herhangi bir şekilde Oyunu ve uygulamaları çoğaltmamayı, alt-lisans vermemeyi, ticari olarak kullanmamayı, Oyunun, uygulamaların yada materyalin türevlerini oluşturmamayı kabul ve taahhüt ediyorsunuz. Kişisel kullanım için Oyunu kendi bilgisayarınızda çoğaltma ve tamamen kişisel, ticari olmayan bir yedeğini almak için CD'ye yazma hakkınız bulunmaktadır. Oyunu, logoları, markaları ve fikri mülkiyet haklarıyla korunan, Mynet ve/veya Sobee'ye ait olan herhangi diğer materyali değiştirmeyeceğinizi ve kötüye kullanmayacağınızı kabul ve taahhüt ediyorsunuz. Oyun ve uygulamalar Digital Rights Management (DRM) sistemince kormaktadır. Bu sistemler, Internet'te dijital olarak satılan içeriğin fikri mülkiyet haklarının korunması için geliştirilmiştir. Herhangi bir yazılım, program, uygulama kodu veya diğer herhangi bir cihazı, Uygulamayı korumak amacıyla oluşturulmuş sistemi kırmak için kullanmayacağınızı kabul ve taahhüt ediyorsunuz.

  5. Kişisel Bilgiler ve Gizlilik Politikası

  Kayıt aşamasında, sitede veya alım sürecinde verdiğiniz bilgiler size daha iyi bir servis temin edilmesini sağlamaktadır.

  Kişisel bilgileriniz sunucularımızda yüksek güvenlik ile saklanırlar. Bu bilgiler özellikle (fakat bununla sınırlı olmamak kaydıyla) istatistiki amaçlar için kullanılmaktadır ve;

  - Video oyunları, yeni servisler ve özel işlemler için size daha iyi hizmet verebilmemizi sağlar

  - Tercihlerinize bağlı olarak size ilginizi çekebilecek oyunlar ile ilgili bilgiler vermemizi sağlar

  - Ürünlerimizin nasıl kullanıldığını daha iyi anlamamıza yardımcı olur

  6. Yükümlülüklerin Sınırlandırılması

  MYNET VE/VEYA SOBEE, HERHANGİ BİR UYGULAMADAN KAYNAKLANAN VEYA ONUNLA İLGİLİ YÜKÜMLÜLÜĞÜ, SİZDEN BU UYGULAMALAR YOLUYLA ALINAN ÜCRETİ GEÇEMEZ. MYNET VE/VEYA SOBEE HİÇBİR ŞEKİLDE GELİR KAYIPLARINDAN, İKAME MALLARIN SATIN ALINMA MASRAFLARINDAN VEYA HERHANGİ BİR ÖZEL ZARARDAN DOĞRUDAN YADA DOLAYLI OLARAK SORUMLU TUTULAMAZ. BELİRTİLEN SINIRLAMALAR, MYNET VE/VEYA SOBEE'NİN BU TİP ZARARLARDAN HABERDAR EDİLMİŞ OLMASI İLE ORTADAN KALKMAZ.

  7. Yetkili Mahkemeler

  Burada belirtilen kullanım şartlarına dair anlaşmazlıklarda İstanbul mahkemeleri yetkilidir.
 2. Alev
  Özel Üye

  İkv Kullanım Sözleşmesi Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi