Gangsters 2: Vendetta İzlenim

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve İzlenim Ve Donanım İnceleme Bölümünden Gangsters 2: Vendetta İzlenim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Gangsters 2: Vendetta İzlenim

  Reklam  Gangsters 2: Vendetta İzlenim

  Forum Alev
  "Gangsters: Organized Crime" ve "Cutthroats" ile tanıdığımız Hothouse, Gangsters serisine devam ediyor. İlk oyunda olduğu gibi organize suçun yöneticisi olacağınız bu devam oyununda ilkine göre oldukça fazla yenilik göreceğiz.
  İçerik olarak oyunda bir değişiklik yok, oyun aynı konsepte bağlı kalıyor. Amacınız yine bir çete kurup yasadışı faliyetlerinin kontrolunu ele geçirmek. İlk oyundan farklı olarak Gangsters 2'de "Temperance" eyaletinin "New Temperence" şehrinde işe başlayacaksınız, ancak bu kez hedef biraz daha büyük: tüm eyalete hakim olmak. Kampanyalar ise yine bu mantık üzerine kurulu ve bir hedefe ulaşabilmek için birden fazla şehirde çabalamanız gerekecek.
  Oyundaki yenilikler ve özellikler kısaca şu şekilde:
  • Oyun artık bir RTS (gerçek zamanlı strateji) ve şehir gazetesi günde iki defa basılıyor :)
  • Oyun 7 gün ve 24 saat şeklinde gece ve gündüz olarak oynanacak. Özellikle geceleri sokaklarda çok daha az insan ve daha fazla gizli iş göreceğiz. Gece, gizlilik için ideal bir örtü...
  • Verebileceğiniz emirler artık o anki duruma uygun olacak. Örneğin sokakta yürüyen bir çete elemanını seçtiniz. Mouse imlecini bir arabanın üzerine getirdiğinizde, eğer araba size aitse çıkan komutlar arabaya binme şeklinde veya araba sizin değilse çalma şeklinde mantıklı seçenekler içerecek.
  • Çetenin elemanları günlük işlerini yaparken yanlarında 4 adete kadar koruma bulundurabilecekler. Elemanınız bir saldırıya uğradığında öncelikle bu korumalar adamı korumak için ellerinde geleni yapacaklar. Eğer elemanınız saldırı görevindeyse korumaların görevi bu kez destek vermek olacak.
  • Tüm eyaleti ele geçirmek için her şehirde ulaşmanız gereken bir hedef olacak. Örneğin şehirdeki direnci ortadan kaldırmak, belli kişileri veya işleri yoketmek gibi.
  • İlk oyunda şehir karelerden oluşmuş dikdörtgen bir ağ şeklindeydi. Gangsters 2'de bu ortam ortadan kalkmış.
  • Şehirlerin genel bir haritası vardı ve bu haritayı büyültüp küçültebiliyorduk. Yeni oyunda ise şehrin zoom yapabileceğiniz sokak haritaları bile olacak ve bu haritalar 45 derecelik izometrik görüş sağlayacak şekilde çeşitli yönlerde çevrilebilecek.
  • Oyundaki silahlar da yenilenmiş. Aslında silahların tipleri elbette değişmiyor, ancak kullanım açısından gerçekçi menzil, serilik ve atış açısı gibi önemli detaylar eklenmiş. Silahlar arasına bir de susturuculu tabanca eklenmiş.
  • Silahlar, konusunda uzman bir çete elemanı tarafından kullanıldığında çok daha etkili olacak. Ayrıca görevlere uygun silah seçiminin de oldukça yararlı sonuçları olacağı söyleniyor.
  • Oyunla ilgili planlar arasında bombaların sokakta bile düşmanlara karşı kullanılması da var.
  • Oyunda bir "aile ağacı"nız olacak. Bu aile ağacında elinizdeki elemanları ve görevlerini çok daha kolay takip edebileceksiniz. Ayrıca daha acemi de olsalar yetenekli genç elemanları kollamak da yararınıza olacak. Nitekim oyun boyunca tüm elemanlarınızın yetenekleri ve tecrübeleri gelişecek.
  • İlk oyunu oynamak için 256 renk yeterliydi, şimdi ise 16bit renk derinliğine kadar destek veren bir grafik motoru kullanılmış. Tüm insan animasyonları için ise "Motion Capture" teknolojisi kullanılmış.
 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Gangsters 2: Vendetta İzlenim

  Reklam  Gangster 2 çeşitli oyun modları içerir 'Gangsterler bu gerçek zamanlı strateji sonradsında bir yasak mafya patronu rolünü üstlenirler+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi