Grand Theft Auto: Vice City İzlenim

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve İzlenim Ve Donanım İnceleme Bölümünden Grand Theft Auto: Vice City İzlenim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Grand Theft Auto: Vice City İzlenim

  Reklam  Grand Theft Auto: Vice City İzlenim

  Forum Alev
  GTA Vice City'i duymayan kalmamıştır herhalde. Elbette yine önce PS2 için çıkacak (22 Ekim'de) ve büyük bir hevesle PC sürümünü bekliyor olacağız. Peki Vice City'de ne gibi yenilikler var? Kısa bir özetle bir bakalım isterseniz (bu özelliklerin PC sürümünde de aynen olacağını tahmin ediyoruz):

  80'lerin müziklerinden oluşan 9 saatin ve 90 parçanın üzerinde geniş bir koleksiyon (GTA 3'te 3 buçuk saatti). Kesinleşenler arasında Judas Priest "You've got another thing coming", GrandMaster Flash "The Message", Laura Branigan "Self Control", Kool and the Gang "Summer Madness", Flock of Seagulls "I Ran", Hall & Oats "Out of Touch", Cutting Crew "I Just Died in Your Arms" gibi parçalar yer alıyor. Ayrıca oyundaki tüm parçaların yer alacağı bir sound track CD'si çıkması da olası.

  Lazlow geri dönüyormuş.

  Arabaların yüzeyleri daha parlak olacak ve gerçek zamanlı çevresel yansımalar ile gölgelendirme yapılacak.

  Tüm Vice City oyunun başından itibaren açık olacak. Ne zaman ve nereye isterseniz gidebileceksiniz.

  Vice City bir devam veya başlangıç (GTA 3'e) veya bir ek paket değil, tam tersine GTA 3 evreninde geçen yepyeni bir oyun!

  Bu kez ana karakterimizin adı Tommy. Ve artık konuşuyor!

  8000 civarında farklı seslendirme (GTA 3'te 2000 civarında).

  Seslendirenler arasında 20 ünlü Hollywood yıldızı yer alıyor. Bunlar arasında ismi açıklanan ilk yıldız "Goodfellas" (Sıkı Dostlar) filminden hatırlayacağınız Ray Liotta.

  Vice City, GTA 3'ün Liberty City'sinin en az iki katı büyüklüğünde (iç ve dış mekanlar). Ve görevler de hem iç hem de dış mekanlarda...

  Sokaklarda dolaşan daha çok insan göreceğiz, ancak bu kez daha fazla "canlıymış" gibi olacaklar.

  Gangsterler daha zeki olacaklar, öyle ki tüm şehirde çeşitli sorunlar yaratacaklar. Artık polis sadece sizi arıyor olmayacak...

  Grafik açısından da epey gelişme var; daha yüksek frame rate, daha yüksek çözünürlüklü kaplamalar, daha kompleks araç ve insan modelleri ile daha iyi ışıklandırma teknikleri (örneğin neon ışıkları artık daha gerçekçi olacak).

  Yeni hedef sistemi ile düşmanları bulup, nişan alıp ateş etmek daha kolay olacak. Hedefler yakınlığa göre değil görevin önceliğine göre seçilecek. Yeni "crosshair" (nişangah) sistemi hem tam hedefi hem de mermi dağılma çapını gösterecek. Ayrıca renk değişiklikleriyle düşmanın tehdit seviyesini de belirtecek.

  Sıkı durun, Vice City'de yepyeni silahlar var. GTA 3'te 15 olan silah sayısı Vice City'de 40'a yükseliyor.

  Eğilmek gibi yeni manevralar yapabileceksiniz.

  Yeni kamera sistemi oyuncunun omuzunda sabitlenip hem iç hem de dış mekanlardaki çatışmaları daha kolay hale getirecek.

  Yeni bir gösterge (HUD) ile yerden yüksekliğiniz gösterilecek. Böylece yüksek binalarda! kaçıncı katta olduğunuzu belirleyebileceksiniz.

  Vice City'de birden çok, geniş kapsamlı ve seçenekli çok daha kompleks görevler yer alacak. Aynı görevin içinde bir arabayı havaya uçurmak, iç ve dış mekanlarda yapacağınız çatışmalar vb. hepsi bir arada yer alabilecek.

  Uzun yoldan para kazanmanın yeni bir alternatifi de pizza dağıtıcılığı :)

  Araç seçenekleri de artıyor; GTA 3'te 50 olan çeşit Vice City'de 120'ye yükseliyor. Arabaların çoğu müzikler gibi yine 80'lerin spor arabaları. Daha güzel bir haber ise Vice City'de motorsiklet de kullanılabilecek oluşu. Ayrıca araçların lastikleri de patlatılabilecek.

  Sudaki aksiyonu da unutmamışlar, jet ski'ler de dahil olmak üzere daha fazla sayıda tekne (elbette yeni bir fizik sistemiyle birlikte) Vice City'de sizleri bekliyor. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Grand Theft Auto: Vice City İzlenim

  Reklam  Grand Theft Auto: Vice City veya kısaca GTA: Vice City, Rockstar North tarafından geliştirilen ve üçüncü şahıs nişancı perspektifinden oynanan aksiyon-macera türündeki video oyunudur+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi