Vulvit teşhis ve tedavisi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kadın Sağlığı Bölümünden Vulvit teşhis ve tedavisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  desert.rose
  Usta Üye
  Reklam

  Vulvit teşhis ve tedavisi

  Reklam  Vulvit teşhis ve tedavisi

  Forum Alev
  Vulvit

  Vulvit dış üreme organı veya vulva nın iltihaplanmasıdır (Yunanca itis: iltihaplanma). Buna, vajinal bir spreye alerjik reaksiyon, iç çamaşırlarınızı yıkadığınız bir deterjan veya en basit neden olan vajinal temizliğe dikkat etmemek sebep olmuş olabilir. İltihabın sebebi bakteri, virüs enfeksiyonu, mantar veya kanser de olabilir.

  Belirtiler
  - Vulvanın kızarıp kaşınarak şişmesi;
  - Akıntılı veya kabuklu kabarcıklar;
  - Durum müzminleştikçe vulvanın derisi kalınlaşarak beyazlaşır.
  Teşhis
  Doktorunuz alt karın muayenesi yapar ve kan testleri, idrar tahlili ve bir takım başka laboratuvar testleri isteyebilir. Eğer cinsel ilişkiyle bu!aşan hastalıklar söz konusu olabilirse bu konuda da testler yapılır. İltihaplanma geçmezse kanser ihtimaline karşı biyopsi yapmak gerekebilir. Bu doktorun muayenehanesinde lokal anestezi ile yapılır. Nedeni kanser olmadıkça vulvit nadiren ciddi bir tehlike yaratır.
  İlaç Tedavisi
  Kullanılacak ilaçlar sorunun cinsine göre belirlenir. Sebep ne olursa olsun kortizonlu bir krem genellikle kaşıntıyı geçirir. Üreme organlarınızı temiz ve kuru tutun. Emici kumaşlardan bol ve pamuklu bir iç çamaşırı giyin. Sprey veya deodorant kullandıktan sonra vulvit inatçı bir şekilde tekrarlıyorsa doktorunuza danışın. Vulvit in sebebi alerjik olabilir. Alerjik tepkilerin ortaya çıkmasının birkaç gün aldığını unutmayın.

 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Vulvit teşhis ve tedavisi

  Reklam  bu tür rahatsızlıklarda hijyen çok önemlidir deterjandan tutunda çamaşırın kalitesine kadar çoğu şeye dikkat etmek hastalığın önlenmesinde tedavisinde ve iyileşmesinde çok önemlidir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi