Kadınlarda düşük tedavisi nasıl yapılır

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kadın Sağlığı Bölümünden Kadınlarda düşük tedavisi nasıl yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Kadınlarda düşük tedavisi nasıl yapılır

  Reklam  Kadınlarda düşük tedavisi nasıl yapılır

  Forum Alev
  Kadınlarda düşük tedavisi nasıl yapılır
  Nedene yönelik olmalıdır. Bugün için bilinen herhangi bir neden bulunamadığında gebelik öncesi danışma , normal jinekolojik kontrol ve aşılar yapıldıktan sonra gebeliğe izin verilebilir.

  Hormonal bozukluklar,döllenmiş yumurtanın rahim içerisine ekilme sorunları olan hastalarda yumurtlama uyarılarak aşılama ve hormonal destek (progesteron ) yapılabilir.

  Rahmin yapısal bozuklukları cerrahi olarak düzeltilir(Septum vb). Rahim içini kapatan myom veya polip gibi oluşumlar çıkarılır. Rahim ağzının gevşek olması nedeniyle ağrısız , su gelmesini takip eden, özellikle ilk üç aydan sonra görülen gebelik kayıplarında (servikal yetmezlik), hasta gebe kaldıktan sonra bebekle ilgili 11-14.hafta testleri veya CVS(Chorion Villus Sampling) yapılıp bir sakatlık tespit edilemezse rahim ağzının açılmasını önleyen dikiş veya dikişler atılabilir.

  Varsa iltihabi hastalıklar antibiotiklerle tedavi edilir.
  Tüm sistemik hastalıklar tedavi edilmeli veya kontrol altında olmalıdır (Diabet, Kalp,Böbrek hastalıkları vb)
  Kanın kolay pıhtılaşmasına neden olan trombofili tespit edilen durumlarda (Protein S, Faktor Laden bozuklukları, bebeğe karşı gelişmiş antikorlar varlığında ) aspirin ve/veya heparin (normal veya yeni yeni kullanıma giren küçük moleküllü heparinler) erken dönemde başlanarak (gebelik tespit edilir edilmez veya embrionun kalp atımı tespit edildiğinde) aşırı pıhtılaşma ve bunun sonucu çocuk dolaşımının (özellikle çocuk eşinde) bozulmasının önüne geçilmeye çalışılır.

  Gebelikten birkaç ay önce başlayarak erken gebelikte de devam eden folik asit (bizim ülkemizde çinko ) , multivitamin ve mineral desteği önerilebilir.

  Genetik danışma sonucu tanı konulmuşsa veya bu yönde şüpheler varsa , genetik nedenlere bağlı düşükleri engellemek için Yardımcı Üreme Teknikleri ve Pre-embrionik genetik tanı yöntemlerine başvurulabilir.
  Henüz ülkemizde yasal olmayan sperm veya yumurta hücresi bağışı ile eşlerin birindeki genetik bozukluğa bağlı düşükler engellenebilir. 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Kadınlarda düşük tedavisi nasıl yapılır

  Reklam  Düşüğün nedeni bulunduğu zaman o problem için tedaviler uygulanmakta sebebi bulunan problemin ortadan kaldırılmasına veya gebeliği devam ettirmek için sorunun zararsız hale getirilmesine çalışılır+ Yorum Gönder
dusuk tedavisi nasil olur,  düşük tedavisi nasıl yapılır,  kadınlarda düşük nasıl olur
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi