Cilt Temizliği ve Önemi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kadın Sağlığı Bölümünden Cilt Temizliği ve Önemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Aykal
  Bayan Üye
  Reklam

  Cilt Temizliği ve Önemi

  Reklam  Cilt Temizliği ve Önemi

  Forum Alev
  CİLT TEMİZLİĞİ

  Vucud temizliğimizi yaparak bir çok hastalığın önüne geçebiliriz. mesela; cild hastalıkları,mantar,uyuz,vb hastalıklardan kurtulmanın gereğidir.  Vucud kokusu herkesin bir sorunu olmaktadır ve bu sorunu yok etmek için en başından beri önlem almak gerekmektedir. Vucuttaki kokular vucud üzerinde bulunan mikroplar ve bunun teri dağıtmasıyla oluşurlar.

  Kokunun oluşmasını önce ayaklarımız,kıllı bölgeler ,koltuk altı ve kasık aralarıdır. Hergün banyo yapmıyorsak eğer koltuk altlarının sabunlu bir bez ve daha sonra su ile temizlenmelidir. bu bölgeye en son olarak deodorant uygulayabiliriz.

  Kullandığımız deodorantlar vucudumuzdaki kokuları sadece baskı geçici olarak tutarlar. bu gibi geçici temizlik ,temizlik değildir. Elbiselerimizde olan ter kokuları her nekadar vucud temizliği ypılsada tekrar giyilmesi halinde vucudumuzda kalıcı bir koku bırakabilir.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Cilt Temizliği ve Önemi

  Reklam  Vücutta oluşan ter ve benzeri kokular mikropların üreyeceğini gösteren işaretlerdir. Uygun ürünler ile temizliği yapılırsa hastalıkların oluşumu engellenebilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi