D Vitamini Eksikliği Kalbi Vuruyor - D Vitamininin Kalp İçin Yararı Nedir ?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kalp Sağlığı Bölümünden D Vitamini Eksikliği Kalbi Vuruyor - D Vitamininin Kalp İçin Yararı Nedir ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  naberya?
  Bayan Üye
  Reklam

  D Vitamini Eksikliği Kalbi Vuruyor - D Vitamininin Kalp İçin Yararı Nedir ?

  Reklam  D Vitamini Eksikliği Kalbi Vuruyor - D Vitamininin Kalp İçin Yararı Nedir ?

  Forum Alev
  D vitamini eksikliği kalbi vuruyor

  Yetişme çağında D vitaminini yeterince almayanların ileride kalp ve kalp damar hastalıklarına yakalanma riskinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu.


  Tansiyon ve şeker hastalığı riski
  Amerikan Kalp Derneği'nin yıllık toplantısında sunulan çalışmaya göre, yeterince D vitamini almayan gençlerin alanlara oranla yüksek tansiyon ve şeker hastalığına yakalanma olasılığı 2 kat, kalp damar hastalıklarının en önemli nedeni olan aaaabolik sendroma yakalanma olasılığı ise 4 kat daha fazla.

  D Vitamininin önemi
  Johns Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı Okulu'ndan Dr. Jared Reis yönetiminde 12-19 yaşlarındaki 3 bin 577 kişi üzerinde yapılan araştırmada, D vitamininin önemi vurgulanarak, kapalı mekanlarda zaman geçirme ve düzensiz beslenme alışkanlıklarının, gençlerin ve yetişme çağında olanların gelecekteki sağlıklarını da ipotek altına aldığına dikkat çekiliyor.

  D Vitamininin faydası
  Rochester'da bulunan Mayo Klinik'teki Kalp Damar Sağlığı Kliniği yöneticisi Randal Thomas, araştırmanın önemini vurgularken ''Gençler, cips ve asitli içecekle besleniyorlarsa muhtemelen yeterli D vitaminini almıyorlardır'' ifadesini kullandı. Araştırmalara göre, D vitamini, bakterileri öldüren protein hücrelerinin çoğalmasına destek veriyor.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: D Vitamini Eksikliği Kalbi Vuruyor - D Vitamininin Kalp İçin Yararı Nedir ?

  Reklam  Kas zayıflığına karşı vücudu korur, kalp atışının düzenlenmesinde etkilidir, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir güneş ışığından fazlasıyla alabileceğimiz d vitamini güneşlenmenin önemini artırıyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi