Dil Kanseri Nedir - Dil Kanseri Tedavisi - Dil Kanseri Belirtileri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kanser Bölümünden Dil Kanseri Nedir - Dil Kanseri Tedavisi - Dil Kanseri Belirtileri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Dil Kanseri Nedir - Dil Kanseri Tedavisi - Dil Kanseri Belirtileri

  Reklam  Dil Kanseri Nedir - Dil Kanseri Tedavisi - Dil Kanseri Belirtileri

  Forum Alev
  Dil Kanseri Nedir - Dil Kanseri Tedavisi - Dil Kanseri Belirtileri
  Ağız bölgesinde meydana gelen beş kanserden biri dil kanseri olmaktadır.. İnsanın vücudunda gerekli miktarda su bulunmadığı zamanlarda hastanın dili kuru ve kaplı bir hal almaktadır.Dil şişmiş, kızarmış veya beyazlaşmış, normalden daha pürtüksüz olabilir ve günden güne şekil değiştirebilir.

  Dil kanserinin tedavisine gelince...
  Selim olan tümörlerin büyük çoğunluğu cerrahî müdahale ile alınabilinmektedir. Genellikle ameliyat X ışını veya radyum uygulamaları ile birlikte yapılmaktadır. Bütün selim dil kanserleri tedavi edilebilinmektedir. Erken teşhis edilen kanserler geniş ölçüde lokal kesip çıkarma usulüyle tedavi edilebilmektedir.  Genellikle, kanser bulunduğu zaman dilin bir kısmı bırakılır. Ancak, kanser boğazdaki bezlere kadar yayıldığı taktirde dilde radikal bir kesinti gerekir. O zaman boyundaki bezler belki tedavi olabilecektir.

  Dil kanserinde tedavi sadece cerrahî müdahale ile yapılmayabilir. Bazı tür kanserler, özellikle dilin arka tarafında olanlar, radyum veya X ışınlarıyla daha iyi tedavi edilebilmektedir.
  biyopsinin zararı yoktur.
  Erken teşhis edilenlerin yarıdan fazlası tam anlamıyla tedavi edilebilir. Ancak, çok kez tedaviye geç başlanmaktadır ve kanser dilden başka yerlere sıçrayabilir.
  üzülerek belirtmek gerekir ki; dil kanserleri, başta ve boyunda çıkan kanserler arasında en çok ölüme neden olan kanser türüdür.
  Alıntı
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Dil Kanseri Nedir - Dil Kanseri Tedavisi - Dil Kanseri Belirtileri

  Reklam  Dil üzerinde çıkan yaraların hafife alınmaması gerekmektedir.Bu nedenle dilde çıkan yaraların tedavisi ve tanısı için mutlaka bir hekime gitmek ve tedavi sürecini başlatmak gerekmektedir.+ Yorum Gönder
dil kanseri belirtileri,  dil kanseri belirtileri nelerdir,  dil kanseri nedir kısaca,  vulva kanseri,  dil kanseri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi