American Cocker Spanıel

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden American Cocker Spanıel ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MaviAdam
  Özel Üye
  Reklam

  American Cocker Spanıel

  Reklam  American Cocker Spanıel

  Forum Alev
  American Cocker Spanıel

  Amerikan Cocker Spaniel.jpg

  Kökeni: 1880'lerde ilk İngiliz Cocker Spaniel Amerika'ya getirilmişti. Kırsal kesime uygun türün elde edilmesi çalışmaları sonunda Amerikan avcılarının isteklerine cevap veren bir tür elde edilebilmişti. Buradaki av kuşları İngiliz kuşlarından daha ufak yapılı olduklarından , köpeğin cüssesi de giderek ufaltıldı. Başka değişikliklerde bunu izledi ve sonunda İngiliz ve Amerikan Cockerleri arasındaki farklar ortaya çıkıverdi. Her iki türde ülkelerinde tescil edilmişlerdir bugün. En genç tür , İkinci Dünya Savaşı'nda ülkesinde çok sevilen bir köpek haline gelirken bugün Spaniel'lerin en bilinen köpeğidir.
  Köpeğin Huyu : Gösteri türü olarak hazırlanan hayvanın zekası ve sportif yapısında bir değişiklik olmamıştır. İyi huylu, uysal, duygulu, itaatkar bir köpektir. Çocuklarla arası çok iyidir. Yabancılarla ilişki kurabilir.
  Gereksinimleri : Tüylerinin belirli bir programa göre kesilip taranması , hayvanın egsersizden alıkonulmaması , idman yaptırılması , dolaştırılması gerekir. Uzun kulakları düzenli temizlik ve bakım yapılmazsa problem çıkarabilir.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: American Cocker Spanıel

  Reklam  Amerikan cocker yavrusu ile ingiliz cocker arasındaki farklar neler?+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi