Katalan Çoban Köpeği

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden Katalan Çoban Köpeği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Katalan Çoban Köpeği

  Reklam  Katalan Çoban Köpeği

  Forum Alev  Temel Özellikleri
  Zeki, itaatkar, aktif ve çalışkandır. Kolay eğitilir. Başka hayvanlarla birlikte olduğu zaman enerjik, insanlarla birlikte olduğu zaman nazik ve arkadaş canlısıdır.

  Neler Yapar?
  Katalan çoban Köpeği, çeşitli faaliyet alanlarında dikkat çekecek kadar başarılı olmuştur. çobanlık sırasında gerek atlardan gerek koyunlardan saygı görür. Polis faaliyeti ve belirli bir mülkün korunması amacıyla eğitilebilir. Ayrıca insana arkadaşlık eden köpek olarak mükemmeldir.

  Kökeni
  Katalan çoban Köpeği, fiziksel olarak Pyrenees çoban Köpeği'yle benzer özellikler gösterir. Bu nedenle bu köpeğin, sığır çobanlarıyla birlikte İspanya'ya göçtüğü ve cinsinin kendine özgü niteliklerini ve kişiliğini daha sonra kazandığı düşünülür.

  Katalan çoban Köpeği, Katalonya ortamına daha uygundur. Kayalık bölgelerde sürülerle ve onu iyi değerlendirebilecek insanlarla birlikte yaşar.
 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Katalan Çoban Köpeği

  Reklam  Bazı çoban köpekleri o kadar zekidir ki insanların hayvan olduğunu unutması normaldir.Bu hayvanların koskoca sığır sürülerini idare etmeleri yönlendirmelerinin yanı sıra canları pahasına hayvanları korudukları görülmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi