Egyptian Maular cinsi kediler hakkında bilgiler, özellikleri...

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden Egyptian Maular cinsi kediler hakkında bilgiler, özellikleri... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  rengigül
  Usta Üye
  Reklam

  Egyptian Maular cinsi kediler hakkında bilgiler, özellikleri...

  Reklam  Egyptian Maular cinsi kediler hakkında bilgiler, özellikleri...

  Forum Alev


  Temel Özellikleri
  Mısır Maular, kedi ırkları arasında en sosyal olanlarıdır. Atletik vücut yapılarıyla; evden çok, doğa yaşamına yatkın olan bu kediler, bahçede kuşların sesini dinlemekden ve otların üzerinde yuvarlanmakdan çok hoşlanırlar. Ancak uyumlu yapıları nedeniyle apartman yaşamına da kolayca adapte olurlar.

  Canlı, neşeli ve oyuncu bir yapıya sahip olan olan Egyptian Maular, sahiplerine bağlı ve sevecen kedilerdir. Karakterlerini birebir yansıtan yumuşak ve memnun edici bir ses tonuna sahiplerdir.

  Genelde konserve tarzı yiyeceklerden hoşlanır. Ancak evde pişen yemekleri tatmaktan kendilerini alamazlar.

  Görünüş ve Vücut Yapısı
  Bu ırk; Abyssinianlar gibi orta boyutlarda vücut hatlarına ve gelişmiş bir kas yapısına sahiptir. Genellikle 2.5-5 kg. arasında de---gıs---en kiloları ve benekli vücutları vardır.

  Vücutlarında boyundan aşağı doğru azalan çizgileri ve uzun kuyrukları vardır. Geniş, dik ve pembe kulakları, içe doğru kemikli ve dolgun olmayan yanakları, küçük ağızı ve ayaklarıyla oldukça sevimli bir yapıları vardır. Geniş, bademi andıran gözleri yavru kedilerde; açık ve yeşil, 18 ayın üstündeki yetişkin kedilerde ise amber rengindedir.

  Tüy Bakımı
  Tüyleri, diğer kısa tüylü kedilerden daha fazla bakıma ihtiyaç duyar, fakat bu bakım çok değildir. Ellerinizle yapacağınız hafif dokunuşlar onun çok hoşuna gidecektir.

  Kökeni
  Cairo'ya getirilme esnasında keşfedilmiştir. Kökeninin Kuzey Amerika ve Avrupa olduğu belirtilmektedir. Ancak yapılan bazı araştırma sonuçları, kökeninin Mısır olabileceği yönünde bilgi vermektedir.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Egyptian Maular cinsi kediler hakkında bilgiler, özellikleri...

  Reklam  Enerjili ve atletik yapısı nedeniyle sokaklarda dışarıda oynamayı seven yapısı bulunmaktadır. Ev ortamında uyumu ortamın geniş ve rahat olmasına bağlıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi