Pug, mutlu, hareketli ve ailesine çok düşkün, Çin kökenli köpek

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden Pug, mutlu, hareketli ve ailesine çok düşkün, Çin kökenli köpek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Pug, mutlu, hareketli ve ailesine çok düşkün, Çin kökenli köpek

  Reklam  Pug, mutlu, hareketli ve ailesine çok düşkün, Çin kökenli köpek

  Forum Alev
  Pug.jpg

  Pug, mutlu, hareketli ve ailesine çok düşkün, Çin kökenli köpek ırkı.

  Oyun oynamayı ve yaramazlık yapmayı çok sever. Ama ev içinde fazla hareketli değildir. Diğer köpekler ve ev hayvanlarıyla iyi geçinir. Çocuklarla arası iyidir. Eve gelen konuklara da iyi davranır. İnatçı, çok çabuk öğrenen ve eğitim sırasındaki tekrarlardan çabuk sıkılan bir köpektir. Boş yere havlamaz, ama bekçilik görevlerini de başarıyla yerine getirir. İlgi bekler, bu nedenle başkalarına gösterilen ilgiyi kıskanır

  Neler Yapar


  İnsana eşlik eden bir köpek olarak kullanılır. özellikle kadınlar arasında popülerdir.

  Pug, küçük pakette büyük köpek olarak bilinir. Mutlu, hareketli ve sadık köpeklerdir. Oyun oynamayı dolayısıyla da yaramazlık yapmayı severler. Biraz inatçıdırlar. çok zeki olsalar da tekrar içeren eğitim rutinlerinden çabuk sıkılırlar.

  Pug ses tonunuza karşı duyarlı olduğundan sert cezalara gerek yoktur. Bu köpek ya çok heyecanlı ya da donuk karakterli olabilir. İyi bir bekçi köpeğidir; ancak gereksiz havlamaz. Pug diğer köpekler ve ev hayvanları ile iyi geçinir. çocuklar ve eve gelen ziyaretçilerle de arası iyidir. çok fazla ilgi istediğinden kıskanç olabilir.

  Kökeni

  En eski ırklardan biri olarak Pug'ın Mö 400 yılında Asya'da ortaya çıktığı düşünülmektedir. Gerçek orjiini hakkında ise tartışma devam etmektedir.

  Bazı uzmanlar Hollandalı tacirlerce Uzak Doğu'nun ovalık alanlarından getirildiğine inanmaktadır. Kısa tüylü Pekingese'den gelmesi de mümkün görünürken başka bir teoriye göre küçük bulldogların soyundan gelmektedir. Ancak başka bir inanışa göre nadir Fransız Mastifi Dogue de Bordeaux'nun minyatürü olduğu da düşünülmektedir.

  Pug, çeşitli çalışmalarında onu da kullandığı sanatçı Hogarth'ın en sevdigi arkadaşıydı. 16. yüzyıldan itibaren Avrupa'daki sarayların moda nesnesi oluverdi ve popülaritesi Viktorya çağına kadar sürdü. Tibet manastırlarında pet olarak beslendi ve oradan da Japonya'ya götürüldü. Pug ardından Avrupa'ya geldi ve Hollanda parlamentosunun resmi köpeği oldu.

  Bir Pug 1572 Hermingny'de Prens William'ı yaklaşan bir suikasta karşı uyarmıştı. Napoleon'nun karısı Josephine hapisteyken Pug'ının tasmasının içinde kocasına gizli mektuplar gönderiyordu. İngilizler 1860'da çin İmperyal Saray'ını ele geçirdiklerinde birkaç Pekingese ve Pug'ı da İngiltere'ye getirdiler.

  AKC ırkı 1885 'de kabul etti ve ırk popüler bir eşlik köpeği haline geldi. Pug bugün bekçi köpeği ve küçük numaralar öğrenmek konusunda yetenekli olduğunu kanıtlamıştır.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Pug, mutlu, hareketli ve ailesine çok düşkün, Çin kökenli köpek

  Reklam  İnsanlarla ve diğer köpek türleri ile iyi geçinebilen bir köpek türüdür. Sahibine karşı ve çocuklara karşı sevecen davranışlar sergilemektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi