Maine Coon - Kedi Türü Hakkında

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden Maine Coon - Kedi Türü Hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Maine Coon - Kedi Türü Hakkında

  Reklam  Maine Coon - Kedi Türü Hakkında

  Forum Alev


  Temel Özellikleri
  Sert ve dayanıklı karakterleri vardır. Eve karşı sorumlu ve ilgilidirler. Dış yaşamda da diğer kedilere tahammül edebilen çalışkan kedilerdir. Genelde kendileri gibi hareketli insanlar tarafından tercih edilir.

  Bu kedilerle rahatlıkla kampa gidebilirsiniz. Görünüşlerinin aksine ağaca tırmanmaktan oldukça hoşlanırlar.

  Görünüş ve Vücut Yapısı
  çok büyük olmayan kare bir baş ve geniş bir ağız yapısı vardır. Burun iri ve belirgin, çene kemikleri oldukça gelişmiştir. Geniş gözleri kulaklara doğru daha çok geniştir. Vücut şekli üçgendir. Orta boyutlardaki vücut yapısı kaslıdır.

  Bacakları vücudu ile orantılı ve oldukça kalındır. Patileri ise geniş ve yuvarlaktır. Boyun kısmında yoğunlaşan tüyleri; sık ve dolgundur. Uzun bir boyun ve geniş göğüs yapısına sahiptir.

  Tüy Bakımı
  Dolgun ve kalın tüylerin temizlenmesiyle tek başlarına başa çıkamazlar. Bu nedenle sahiplerinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Düzenli fırçalama oldukça önemlidir. Genelde hazır mamalardan çok, taze et ve balıktan hoşlanırlar.

  Kökeni
  Bu eski Amerikan ırkı için birçok efsane ve söylentiler vardı "Amerikan kültüründe yetişenler", "Fransız krallığındaki kediler" gibi. Aynı zamanda İngiltere'de de evcil kediler olarak bilinirler. Uzun araştırmalar ve bir çok söylentilerin sonucunda bu muhteşem ırkın ilk olarak Amerika'da görüldüğü kabul edilmiş ve burada kayıtlara geçmiştir.
 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Maine Coon - Kedi Türü Hakkında

  Reklam  Kedi bakmak daha doğrusu evde bir hayvan beslemek çok zordur.Tüyleri dökülür eşyalara zarar verir yani bir bekten daha yorucu ve emek ister.Bu nedenle hayvan beslemeye karar vermeden önce bunları dikkat etmek gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi