Isı yalıtımı malzemelerine örnek veriniz

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Isı yalıtımı malzemelerine örnek veriniz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Isı yalıtımı malzemelerine örnek veriniz 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: örnek ısı yalıtımı malzemeleri

  Kış aylarında meydana gelen ısı kayıplarını ve yaz aylarında meydana gelen ısı kazançlarını azaltmak için yapılan işlemlere “ısı yalıtımı” denir.Kışın üşümemek için kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evimizi ısıtır; yazın ise ısınan evimizi klimalarla soğuturuz.Isı yalıtımı, kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltarak daha konforlu ortamlarda yaşamak amacıyla yapılır. Bu çerçevede ısı yalıtımı, binaların dışarıya veya garaj, depo gibi ısıtılmayan bölümlerine bakan duvar, çatı, döşeme, cam, doğrama ve tesisatlarına uygulanır.

  Bir başka deyişle, bina sakinlerinin daha az enerji kullanarak ısınması veya serinlemesi ve dolayısıyla çevre kirliliğinin azaltılmasının sağlanması, binanın iç ve dış etkenlerden korunarak ömrünün uzatılması amacıyla; farklı sıcaklığa sahip yaşam alanları ile çevresi arasındaki ısı geçişini azaltmak için yapılan işlemlere “ısı yalıtımı” denir.

  Başlıca Isı Yalıtım Malzemeleri


  - Cam Yünü

  - Taş Yünü

  - Ekstrude Polistren (XPS)

  - Expande Polistren (EPS)

  - Poliüretan (PUR)

  - Ahşap Yünü Levhalar

  - Cam Köpüğü

  - Fenol Köpüğü

  - Genleştirilmiş Mantar Levhalar 3. 3
  Ziyaretçi
  Genel olarak güneş enerjisi ve evlerde ısı yalıtımı olarak kullanılır.+ Yorum Gönder
ısı yalıtım malzemeleri nelerdir örnekler,  yaygın ısı yalıtım malzemelerine örnek,  ısı yalıtımı malzemelerine örnekler,  yalıtım malzemelerine örnekler,  isi yalitim bina ornekleri
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi