Migren nasıl önlenir

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Migren nasıl önlenir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Migren nasıl önlenir 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: migren nasıl önlenir


  migren nasıl önlenir


  Bir baş ağrıları önlemek için en etkili tedavilerin başlamadan onları durdurmaktır. Baş ağrısı bir kaç şey, bu yüzden nasıl döngüsü kesme büyük bir yararı olabilir anlayışı ve yaşamkalitesini artırmak için harika bir şekilde tetiklenebilir.
  Azaltmak Stres
  Stresli yaşam baş ağrılarının çoğu türleri için ortak bir tetikleyici olduğunu. Stres ki deneyimi acı şekilde etkileyebilir kana hormon bültenleri. Kas gerginliği, diş gıcırdatma, sert ve omuzlar bu bir baş ağrısı olacaktır olasılığını artırabilir stres başka tepkiler vardır.

  Yapabileceğiniz şey azaltmak için bir dizi hayatınızdaki stres vardır. Öğrenme şeyler bekleyebilir kesmek tarafından canlı kolaylaştırmak ve zaman yönetmek için öğrenme akıllıca büyük iki yardımcı olur. Sen bir şey, bir seferde çalışması için güncelleştirilmiş bir yapılacaklar listesi tutun. Bu da size gün düzenlemenize yardımcı olacaktır.

  Diğer büyük yardım "gitmesine öğrenmektir." Sizin kontrolünüz dışında ve şeyler tanıdınız onları endişe durdurmak. Burada pozitif olanlar gibi olumsuz düşünceler reframe öğrenmek genel bir tutum ayarı, bir parçası olabilir.

  Öğrenmek relax. Birkaç dakika her gün keşke için derin nefes alma ve iş çıkışı engellemek, uygulama için zaman bulabilirsiniz. Ayrıca bir mola. Bazen uzak stresli durumlardan odaklama ve perspektif yeniden kazanmak için yürümek ve sahip Kaçıyor da stres dağılır.

  Uygulama "sağlıklı yaşam." Sağ ve egzersiz yemeye çalışın. Orada aşırı egzersiz bazı durumlarda baş ağrısı bazı formları, bu nedenle uygun olduğunda ihtiyatlı olmak vardır. Laugh sürü. Bu kısa endorfin serbest bırakmak daha iyi hissediyorum olma yolunda uzun bir yol olabilir.
  Diyetiniz ayarlayın
  Orada diyet bir yeri vardır baş ağrısı, özellikle yiyecek amino asit tyramine yüksek tetikler. Burada ortak bir diyet listesi tetikler:

  * Kafein (yavaşça rebound baş ağrıları önlemek için) tüketiminizi azaltmak
  * Yaşlı, veya salamura etler (salam veya pepperoni gibi) füme
  * Yaşlı peynir (Brie, İsviçre, vb) mavi
  * Kar bezelye
  * Bakla fava
  * Sauerkraut
  * Turşu
  * Zeytin
  * Fermente soya ürünleri (miso, soya sosu, teriyaki sosu)
  * Fındık veya ceviz ürünler
  * Alkollü içecekler
  * MSG
  * Nitrat ve nitrat (çoğunlukla işlenmiş etlerde bulunur)
  * Mayalar

  Varsa baş ağrısı için bir diyet tetikleyici bir zaman diyet birinden belirlemek için besinden uzak durun.
  Kişisel Östrojen Pozlama azaltın
  Östrojen ana dişi hormon ve migren için güçlü bir tetikleyici olduğunu. Eğer bir ek östrojen veya östrojen alıyorsanız-oral kontraseptif hap (gibi) içeren ilaçlar, doz azaltılması tartışmak veya hekim ile ilaç yerine.
  Sigarayı
  Nikotin ve diğer kimyasalların sigara dumanı da tetikleyebilir ve baş ağrısı belirtileri kötüleştirebilir. Eğer sigara içen vardır bırakma seçeneklerini keşfetmek. Sadece bu baş ağrısı yakalanma olasılığını azaltır, aynı zamanda sağlık ve diğer alanlarda geliştirecektir.
  Profilaktik ilaç alıyor
  Bazı durumlarda, günlük ilaç baş ağrısı gelişimini önlemek için gereklidir. Beta-blokerler, antidepresanlar, ergots, kalsiyum kanal blokerleri ve antikonvüülsanlar tüm ilaçlar bazen baş ağrısı önlemede kullanılır. Birlikte doktorunuza ile seçenekleri tartışın eylem iyi ders belirlemek için+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi